Phenom II X6 1055T oyun performansı nasıl?

elfen lied

Centipat
Sistemi upgrade edeceğimden bahsetmiştim.

Gigabyte M68MT-S2P.
Phenom II X6 1055T (stock)
6 GB DDR3 RAM.
GTX 770.

Bu sistemle oynamak istediğim sadece birkaç oyun var ( GTA 5, The Witcher 3, Doom ,) gibi oyunlar bu oyunlarda işlemciden sıkıntı çıkaracak düzeyde bir darboğaz yer miyim? Sizce yani istediğim aslında oyunları 45 FPS'nin altına düşmeyecek şekilde oynamak istiyorum. Eğer sıkıntı yaşarsam ne gibi çözümler bulabiliriz?

İşlemci frekansı 2.8 GHz ekran kartı 2048 MB video RAM'a sahip. Hmm. Sanırım düşük ile orta gafikler arası oynayabilirsiniz. Ama işlemci ekran kartına darboğaz yapar mı bilmem. Herhalde yapmaz bilemiyorum. Overclock oluyorsa yapın performans daha iyi olur.

İşlemci frekansı 2.8 GHz ekran kartı 2048 MB video RAM'a sahip. Hmm. Sanırım düşük ile orta gafikler arası oynayabilirsiniz. Ama işlemci ekran kartına darboğaz yapar mı bilmem. Herhalde yapmaz bilemiyorum. Overclock oluyorsa yapın performans daha iyi olur.

Anakartımı yaklaşık 9 senedir kullanıyorum ayrıca giriş seviyesi de bir anakart. Şunu merak ediyorum bu anakart da overclock yapsam sistem kaldırır mı ya da stabilite sorunları oluşur mu anakartdan ötürü.
Yoksa anakarta zarar verebilir miyiz?
Gördüğüm kadarıyla Phenom işlemciler çok kolay 3.5 GHz'e çıkarılabiliyor ama hep iyi anakartlarla yapıyorlar bu işleri.

Anakartımı yaklaşık 9 senedir kullanıyorum ayrıca giriş seviyesi de bir anakart. Şunu merak ediyorum bu anakart da overclock yapsam sistem kaldırır mı ya da stabilite sorunları oluşur mu anakarttan ötürü.

Öncelikle işlemcinizin çarpan kilidi açık mı onu kontrol edin. İşlemciniz overclock destekliyorsa BIOS üzerinden hafif hafif voltaj vererek işlemci hızını arttırın. Anakartınız maksimum hangi frekansı desteklerse o frekansta kalın.

Geri
Yukarı