Phenom II X6 1090T, 1.4 GHz gözüküyor

xragu

Picopat
Daha fazla  
Yeni işlemci aldım. 1090T 3.2 GHz olmasına rağmen benim PC'mde 1.4, BIOS'ta da 1400 MHz gözüküyor. Sorun nedir?

Ekran Alıntısı.PNG

Anakartın bu mu?

Anakartınız bahsettiğiniz işlemciye destek vermiyor, normal şartlarda çalıştırmaması gerekiyor ama bazen yeterli güç gitmese de çalışabiliyor. Anakart ve işlemcinin uyumluluğu sadece pin soketiyle alakalı değildir. Yeni bir anakart almalısınız.

Windows 10 kurmanız veya PSU'yu değiştirmeniz fayda etmeyecektir.

Anakartın 95W işlemci destekliyor. Sen 125W işlemci takmışın. Çalıştırıyor ama değerleri bu nedenle yanlış gösteriyor. Normal de işlemcin 1.4 GHZ'da çalışmıyor. Normal değerlerinde çalışıyor. BİOS'u load default yapın. Belki düzelir. Arkadaşımda bu anakarta FX 8350 takmıştı. Oda böyle sıkıntılar yaşamıştı.

Anakartın 95W işlemci destekliyor. Sen 125W işlemci takmışın. Çalıştırıyor ama değerleri bu nedenle yanlış gösteriyor. Normal de işlemcin 1.4 GHz'da çalışmıyor. Normal değerlerinde çalışıyor. BIOS'u load default yapın. Belki düzelir. Arkadaşımda bu anakarta FX 8350 takmıştı. Oda böyle sıkıntılar yaşamıştı.

Default yaptım ama olmadı anakartı değiştirmemmi lazım 125W işlemci destekleyen bir anakart o zaman düzelir mi?

Geri
Yukarı