Phenom X6 1090T için Snowman X4 soğutucu alınır mı?

elfen lied

Centipat

Arkadaşlar sistemim.

Gigabyte M68MT-S2P.
Phenom X6 1090T.

İşlemcim çok ısınıyor ( 75-80 derece ) ve aklıma takılan bir diğer soruda anakartım küçük bir anakart olduğundan bu soğutucu takarken sığmama ya da benzeri sıkıntılar çıkarır mı?
Bir de içinden çıkan macun yeterli olur mu sizce bütçem çok kısıtlı bir de macun parası verebileceğimi zannetmiyorum.

Kullanabilirsiniz hocam. Sıkıntı olmaz. Kasanın uyumluluğu da önemli. Yükseklik yeterli olmazsa kapak kapanmayabilir.

Bunu alabilirsin. Bu arada Rainbow modelini kullanıyorum, aynı ürün sadece bunun fanları kırmızı.

Yalnız bunu alacaksan macun da alman gerekiyor içinden çıkan çöp macunu kullanma.

Bu ikili yerine T6 da alınabilir, içindeki macun daha kaliteli.

Bu da X4 incelemem.

Hocam, soğutucu fanı normal fan kadar güç tüketir. Korkacak bir şey yok. Soğutucu blok zaten alüminyum.

Kapak açık kullanıyorum hocam benim korkum anakartın 24 pin bağlantısına sıkıntı çıkarır mı ve güç kaynağı yukarıda olduğundan oralara değer mi diye düşündüm.
Hocam, soğutucunun boyutlarına bakıp ölçebilirsin kendi kasanın içini. 9 CM fanlı olduğu için sığacaktır ama yine de ölç sen. PSU bölmesi yukarıdaymış çünkü.

Geri
Yukarı