Phılıps 23" 238C4QHSN/00 Monitör'ün bozuk renk sorunu

mcakan

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, 11 ay önce vatan bilgisayardan satın aldığım Philips 238C4 model 23 inç ips monitörüm aldıktan 7 ay sonra arıza yaptı. Philips servisine verdim yenisi geldi. Yaklaşık 3,5 ay önce gelen yeni monitörde de aynı arıza başladı. 2 monitörde de ekranların sol taraflarının rengi değişiyor. İlki kızıldı bunda da morumsu bir renk oluştu. Ayrıca açtığım sayfaları kapatınca gölgesi kalıyor altta. Bu monitörü de göndereceğim servise. Acaba Philips monitörlerin bu modellerinde mi sorun var. Servisten başka bir model istesem değiştirirler mi? Ya da ücret iadesi, Vatan'dan hediye çeki gibi bir şey falan isteyebilir miyim? Nasıl bir yol izlemeliyim? Bu arızanın ne olduğunu bilen var mı? Resimlerde görünüyor sorun. Yardımcı olabilecek arkadaşlardan cevap gelirse sevinirim.

Monitörün linki:
Philips 23" 238C4Qhsn/00 Geniş Ekran Led ips Monitör - Vatan Bilgisayar

22102014148.jpg

23102014155.jpg

Ben yaklaşık 8 sene Philips monitör kullandım böyle bir sorunla karşılaşmadım, yeni aldığım monitörü de bu yüzden Philips seçtim. Sorun modelden kaynaklı olabilir, eğer Philips sana sıfır bir monitör daha yollarsa hiç içini açma Vatan'a götür. İstersen farklı bir marka yada model ile değişim istediğini belirt. Bu şekilde yapabilirler çok ısrar edersen, para iadesi zor ama onu da zorla.

Ayarlar bölümünün görüntülerini atar mısınız? Smart Contrast diye bir şey varsa onu kapatın da deneyin. Ayrıca hangi görüntü kablosunu kullanıyorsunuz?

Ayrıca ekranı ikiye bölecek şekilde sol tarafa siyah, sağ tarafa da beyaz rengin yoğunlukta olduğu resim koyup fotoğrafını çekip atar mısınız? Tahmin ediyorum ki Smart Contrast ile alakalı bir sorun.

Biraz daha araştırdığımda Technopat'ın Philips marka monitör incelemesinde de Smart Contrast mevcut. Sizde de bu şekilde kapama imkanı varsa Smart Contrast'ı kapatın ve gelişme var mı bildirin.
18:15
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben yaklaşık 8 sene Philips monitör kullandım böyle bir sorunla karşılaşmadım
8 yıl öncesi ile şu anı kıyaslamak hata olur. CRT, LCD, LED, IPS vs. birçok panel tipi mevcut. Sizin kullandığınızın da AH-IPS olması imkansız o dönemde.

Cevaplayan arkadaşlara teşekkürler, smart contrastla alakalı değil sanırım. Menüden bütün ayarları değiştirdim. Fabrika ayarına döndürdüm ama değişen bişey olmadı. Monitörleri de her zaman kendi yanların da gelen orijinal hdmı kabloları ile kulladım. Galiba Philipsin bu modeli sorunlu ya da bana mı denk geldi sorunlular bilmiyorum. Yarın kargoya vereceğim monitörü. Servisten arıza notu yazmamı ve aynı arızanın ikinci defa olduğunu belirtmemi istediler. Bakalım sonuç ne olacak.

Cevaplayan arkadaşlara teşekkürler, smart contrastla alakalı değil sanırım. Menüden bütün ayarları değiştirdim. Fabrika ayarına döndürdüm ama değişen bişey olmadı. Monitörleri de her zaman kendi yanların da gelen orijinal hdmı kabloları ile kulladım. Galiba Philipsin bu modeli sorunlu ya da bana mı denk geldi sorunlular bilmiyorum. Yarın kargoya vereceğim monitörü. Servisten arıza notu yazmamı ve aynı arızanın ikinci defa olduğunu belirtmemi istediler. Bakalım sonuç ne olacak.

Bir ürün aynı yerden 3 defa arıza verirse para iadesi talep edebiliyordunuz sanırım. Para iadesi talep etmeyi deneyin. Vatan PC de büyük ihtimal hediye çeki verir. Başka bir ürün alırsınız.

Arkadaşlar az önce baktım monitör "değişim onayında" yazıyor. Servise mail atmıştım model değişimi için:

"Değişim işlemi bizim tarafımızdan yapılacaktır.
İthalatçı stoklarında aynı veya muadil ürün yoksa tarafınıza doa formu verilir ve bu formla aldığınız yerden değişim yaptırabilirsiniz"

diye bir mail göndermişler. Acaba kutuyu açmadan vatana götürsem hediye çeki falan alabilir miyim? Ya da fiyat farkını falan verip başka marka ve modele değiştirtebilir miyim? Monitör gelince Vatan'a telefonla sormayı düşünüyorum.

Arkadaşlar az önce baktım monitör "değişim onayında" yazıyor. Servise mail atmıştım model değişimi için:

"Değişim işlemi bizim tarafımızdan yapılacaktır.
İthalatçı stoklarında aynı veya muadil ürün yoksa tarafınıza doa formu verilir ve bu formla aldığınız yerden değişim yaptırabilirsiniz"

diye bir mail göndermişler. Acaba kutuyu açmadan vatana götürsem hediye çeki falan alabilir miyim? Ya da fiyat farkını falan verip başka marka ve modele değiştirtebilir miyim? Monitör gelince Vatan'a telefonla sormayı düşünüyorum.

Büyük ihtimal değişim gerçekleşecektir. Değişim yerine çek verilirse de bunu Vatan'da kullanacaksınız. Üstüne para ekleme yapıp daha pahalı model de alabilirsiniz.

Ben Teknosa'dan bir yazıcı almıştım, ilk gün problem yaşadım. Aldığım yere götürdüğümde bana eğer teknik servis sıfır, yeni bir yazıcı gönderirse para iadesi yapabileceği hakkında anlaştık. Teknik servis yeni bir yazıcı göndermiş bende paramı aldım. Sende götür cihazı anlat, aynı problemi bir daha yaşaya bileceğin hakkında tedirgin olduğunu belirt. İstersen yeni bir monitör yada para iadesi için biraz sıkıştır.

Merhaba arkadaşlar, monitörüm 18 gün sonra serviste bekledikten sonra bu sabah telefonuma mesaj geldi. Mesajda :
"Ürününüz teslimata hazır hale getirilmiştir.
Onarım açıklaması: DOA form verilmiştir."
yazıyor. Bu form ile aldığımız yerden değişim yaptırabiliyor muşuz galiba. Acaba başka marka ve modelden değişim yaptırabilir miyim? Yoksa sadece Philips modelleri için mi geçerli bu form olayı. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar, monitörüm 18 gün sonra serviste bekledikten sonra bu sabah telefonuma mesaj geldi. Mesajda :
"Ürününüz teslimata hazır hale getirilmiştir.
Onarım açıklaması: DOA form verilmiştir."
yazıyor. Bu form ile aldığımız yerden değişim yaptırabiliyor muşuz galiba. Acaba başka marka ve modelden değişim yaptırabilir miyim? Yoksa sadece Philips modelleri için mi geçerli bu form olayı. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

Firma kısıtlama koymadıysa herhangi bir ürün ile değişim yapılabiliyor. Üstüne para ekleyip daha pahalısını da alabiliyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı