Phılıps 23" 238C4QHSN/00 Monitör'ün bozuk renk sorunu

Aradım Vatan Bilgisayar Denizli mağazasını oradaki yetkili :
"Raporu görmemiz lazım getirin bize bırakın. Rapor merkeze gönderilip onaylatılacak birkaç gün sürer. Ondan sonra istediğiniz herhangi bir ürünle değişim yaptırabilirsiniz" dedi. Fatura falan sordu bende: "hepsini gönderdim servise" dedim. Fatura sizin adınıza kesilmişse sorun değil dedi. Ücret iadesi alabilirim diye sormadım. Raporu götürünce soracağım bakalım ne diyecekler.

Merhabalar,
aynı sorunu ben de yaşadım hem de 2 defa. ilk seferinde yeni monitör geldi. yaklaşık 4 aylık kullanım sonrasında aynı arıza yeni gelen monitörde de tekrar gerçekleşti. Servise götürdüm.Şuan için değişim onayı aşamasındayım. Sanırım sorun seride. aslında bu sıkıntısı olmasa gayet f/p açısından güzel bir monitör. Gelişmeleri paylaşacağım.

Philips gibi bir markanın ürünlerinde böyle sorunlar olması garip geldi bana da. Servis üçüncü monitörü de gönderse bir şekilde Vatan Bilgisayarı sıkıştırıp başka marka bir monitör ya da başka bir ürünle değiştirtmeyi düşünüyordum. Servis beni bu zahmetten kurtardı direkt DOA form dedikleri arızalı ürün değişim formu gönderdiler. Büyük ihtimal size de değişim formu gönderilir.
Philips ten soğuttu bu monitör beni. Asus yada Dell var kafamda üzerine 80-100 tl koyup Asus ya da hediye çeki alırsam bir şekilde nakite çevirip Dell monitör alacağım. Çünkü Dell monitör modelleri yok Vatan'da.
Düşündüğüm monitörlerin linki aşağıda. Bu monitörlerden kullanan yada tavsiye edebilecek arkadaşlar yorum yazarsa sevinirim. Daha çok film- video ve internet amaçlı kullanılacak pek oyun oynamam. Bağlantı portlarının çok olması, pivot özelliği ve ince çerçeve olmasından dolayı gönlüm Dell den yana.

Asus:
Asus 23" Vx239H Geniş Ekran ips-Led Monitör - Vatan Bilgisayar

Dell:
Dell UltraSharp U2414H 24" 8ms DisplayPort mDP HDMI Usb Pivot IPS Led Monitör | sanalmarketim

İnşallah bakalım,
Tavsiyeni dikkate alıcam. İlk değişim direk yeni monitörün gelmesi şeklinde olmuştu. Bakalım. Bu arada kendi servis kayıtlarıma bakarak benden sonra arıza kaydı oluşanların bilgilerine baktım. Baktığım 20 kayıtta 2 tane daha aynı monitör değişime gitmiş.

Merhaba arkadaşlar, 11 ay önce vatan bilgisayardan satın aldığım Philips 238C4 model 23 inç ips monitörüm aldıktan 7 ay sonra arıza yaptı. Philips servisine verdim yenisi geldi. Yaklaşık 3,5 ay önce gelen yeni monitörde de aynı arıza başladı. 2 monitörde de ekranların sol taraflarının rengi değişiyor. İlki kızıldı bunda da morumsu bir renk oluştu. Ayrıca açtığım sayfaları kapatınca gölgesi kalıyor altta. Bu monitörü de göndereceğim servise. Acaba Philips monitörlerin bu modellerinde mi sorun var. Servisten başka bir model istesem değiştirirler mi? Ya da ücret iadesi, Vatan'dan hediye çeki gibi bir şey falan isteyebilir miyim? Nasıl bir yol izlemeliyim? Bu arızanın ne olduğunu bilen var mı? Resimlerde görünüyor sorun. Yardımcı olabilecek arkadaşlardan cevap gelirse sevinirim.

Monitörün linki:
Philips 23" 238C4Qhsn/00 Geniş Ekran Led ips Monitör - Vatan Bilgisayar

Eki Görüntüle 28402
Eki Görüntüle 28403
Aynısı şuan benim başıma geldi Ekranın SOL tarafı Yeşil oldu biraz ve Çizgiler çıktı sende aynısı oldu sanırım ?
Vatan bilgisayardan almıştım tekrar orayamı gitmem lazım Şikayetimi bildirmek için sen nasıl bir yol izledin anlatırmısın ?
Bu MODEL in hepsindemi sorun var allah aşkına herkes bundan şikayetçi yenisi gönderiyorlar yeniside arıza yapmış arkadaşın dediğine göre !

Son düzenleme:
Merhaba, bu model genel olarak sorunlu galiba. Monitörünüzü vatan bilgisayar magazalarına, Philips yetkili servislerden birine yada doğrudan merkez yetkili servise gönderebelirsiniz. Tavsiyem merkez servisine göndermeniz çünkü işlemler bayağı hızlı oluyor bu şekilde. Kargo ücretlerini karşılıyor servis. Servisin adresini aşağıdaki linkte ki iletişim bölümünden bulabilirsiniz.
http://www.tecpro.com.tr/Default.aspx#axzz3W8Y0pLJK

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı