Philips 23.8" 242E1GAEZ monitör nasıldır?

Bu kadar derken? Bahsi geçen monitörün ghosting seviyesi çok mu yüksek?
Ortalamanın üstünde ama fiyatındaki rakiplerine bakılırsa göz yumulabilir.

Hocam bunu indirim konusuna verdiğiniz yanıtta gördüm ve mesajınızı alıntılamak istedim bu konuma. Ghosting sorunu yaşıyor musunuz? Renkler vs. nasıl? Her türlü deneyimlerinizi rica etsem konuma aktarabilir misiniz?

Ghosting yalnızca tarayıcıda tekerlekle gezinirken bazı renklerde ve görsellerde hissediliyor. Oyunlarda hiç ghosting sorunu yaşamadım veya hissetmedim. Artık göz alıştı tarayıcıda da hissedilmiyor. Benim tarafımda durum böyle.

Ghosting yalnızca tarayıcıda tekerlekle gezinirken bazı renklerde ve görsellerde hissediliyor. Oyunlarda hiç ghosting sorunu yaşamadım veya hissetmedim. Artık göz alıştı tarayıcıda da hissedilmiyor. Benim tarafımda durum böyle.
Bir yerde neredeyse bu monitörün aynı modeli olan Philips 242E1GAJ'da monitörün paneli için çakma panel denmişti ve gerçekten 144 Hz vermediğini söylenmişti. GAEZ modeli için böyle bir şey var mı? Hz değeri gerçekten sorunlu mu? Renklerin canlılığı oyunlarda ve film, dizi için ne derece iyi? Teşekkürler.

@Lintos renklerin canlılığı bayağı iyi, en beğendiğim kısım da bu. RDR2, Valhalla gibi oyunlarda manzara, dizi ve film görüntüsünü çok beğeniyorum, sRBG ile kullanıyorum. 144Hz veremediğini kim söylemiş bilmiyorum ama hem 120Hz ve 144Hz denediğimde aradaki farkı hissedebiliyorum.

@Lintos renklerin canlılığı bayağı iyi, en beğendiğim kısım da bu. RDR2, Valhalla gibi oyunlarda manzara, dizi ve film görüntüsünü çok beğeniyorum, sRBG ile kullanıyorum. 144Hz veremediğini kim söylemiş bilmiyorum ama hem 120Hz ve 144Hz denediğimde aradaki farkı hissedebiliyorum.
Denildiği gibi yalnızca DP kablosu ile mi 144 Hz alınabiliyor? Dahili hoparlörünün kalitesi nasıl?

Denildiği gibi yalnızca DP kablosu ile mi 144 Hz alınabiliyor? Dahili hoparlörünün kalitesi nasıl?

Ses sistemi var bende hiç denemedim şimdi. Philips geçmişten beri televizyon yapıyor sanmıyorum ses kalitesi rakiplerinden geride olsun. İçinden hem DP hem de HDMI kablosu çıkmıştı 242E1GAJ modelinin HDMI ile sanki 144Hz almıştım 5500 XT ile ama net hatırlamıyorum şimdi.

Ghosting testi için ufo testini yapıp fotoğrafını (tüm ekranı değil, 2-3 ufo'yu) koymanız yeterli.

Hocam ufo testindeki 3 ufodan hangisi önemli olan en üstteki de var en alttakinde hiç yok.

HDMI ile de oluyor 144Hz ben şu an kendi hoparlörünü kullanıyorum normal kötü bir sesi yok iyi yani.

Hocam ufo testindeki 3 ufodan hangisi önemli olan en üstteki de var en alttakinde hiç yok.

HDMI ile de oluyor 144Hz ben şu an kendi hoparlörünü kullanıyorum normal kötü bir sesi yok iyi yani.
En üstteki smearing alttaki 2'si ghosting için.

Ses sistemi var bende hiç denemedim şimdi. Philips geçmişten beri televizyon yapıyor sanmıyorum ses kalitesi rakiplerinden geride olsun. İçinden hem DP hem de HDMI kablosu çıkmıştı 242E1GAJ modelinin HDMI ile sanki 144Hz almıştım 5500 XT ile ama net hatırlamıyorum şimdi.
GAEZ modeli hakkında ve GAJ modeli hakkında verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Sabırsızlıkla teslimat günü olan Salı gününü bekliyorum ve monitörü kurup incelemeye can atıyorum :) Umuyorum ki GAEZ modeli işimi fazlasıyla görecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı