PHILIPS 242E1GAJ Ghosting

solodolo

Picopat
Bu ikiyi konuyu okuyup açıyorum bu konuyu.

Dün monitörü sipariş ettim, bugün elime geçti. VA panellerin genelinde teknik özelliklerinden dolayı bu sorunun olduğunu öğrendim fakat bu kadar olacağını tahmin edemedim. Yani monitör gayet güzel, fakat bu olay biraz üzdü. İade ile hiç uğraşmak istemiyorum şu an.

Warzone tarzı oyunlarda neredeyse kendini hiç belli etmiyor, Death Stranding gibi yüksek aksiyonlu oyunlarda veya browserınızda çok farkına varabiliyorsunuz.

İkinci attığım linkteki ayarları uyguladım fakat pek bir şey değişmedi. (Fotoğraftaki ayarlar eski ayarlar, yukardaki konudaki ayarları uyguladım.)
1606515082893.png

Not: 144 Hz'den 120'ye düşürünce büyük bir etkisi oluyor. Bir süre 120 Hz ile oynasam 144 Hz'in yokluğunu çeker miyim?
2. not: Bu model için bir firmware bulamadım. Bilmiyorum etkisi olur mu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam gerçekten alışılabiliyor. Gerekli ayarları yapın ve birkaç gün kullanın, bi süre sonra alışıyorsunuz. Tabi bu durum kişisel de olabilir. Belirtmek istedim.

Sıkıntılı dememe aldırış etmeyin, görmesi zordu anlamında, yani okuduğum bir makaleye göre karanlık tonları görmesi zor oluyormuş sanırım. Her panelin bir mevzusu var vay arkadaş.
Yani evet VA panellerin olayı zaten siyahları IPS'e oranla daha siyah verebilmesi ama sırf bunun için VA panel monitör alınır mı orası tartışılır.

Bu ikiyi konuyu okuyup açıyorum bu konuyu.

Dün monitörü sipariş ettim, bugün elime geçti. VA panellerin genelinde teknik özelliklerinden dolayı bu sorunun olduğunu öğrendim fakat bu kadar olacağını tahmin edemedim. Yani monitör gayet güzel, fakat bu olay biraz üzdü. İade ile hiç uğraşmak istemiyorum şu an.

Warzone tarzı oyunlarda neredeyse kendini hiç belli etmiyor, Death Stranding gibi yüksek aksiyonlu oyunlarda veya browserınızda çok farkına varabiliyorsunuz.

İkinci attığım linkteki ayarları uyguladım fakat pek bir şey değişmedi. (Fotoğraftaki ayarlar eski ayarlar, yukardaki konudaki ayarları uyguladım.)
Eki Görüntüle 754460

Not: 144 Hz'den 120'ye düşürünce büyük bir etkisi oluyor. Bir süre 120 Hz ile oynasam 144 Hz'in yokluğunu çeker miyim?
2. not: Bu model için bir firmware bulamadım. Bilmiyorum etkisi olur mu.
Bu yoruma bakarak bende 120 Hz yapmak zorunda kaldım ve evet biraz ghosting azaldı. Bence alışırsın kardeşim. Şahsen ben iade değişim olaylarına karışıp başımı ağrıtmakta istemiyorum ama umarım alışırım.
Hocam gerçekten alışılabiliyor. Gerekli ayarları yapın ve birkaç gün kullanın, bi süre sonra alışıyorsunuz. Tabi bu durum kişisel de olabilir. Belirtmek istedim.
Kardeşim sen alışabildin mi ? 😊

Geri
Yukarı