Philips 276E8VJSB/00 4K IPS Monitör gölge gibi bir iz kalma sorunu

Makaleler
5
Yer
Sancaktepe/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçı
Philips 276E8VJSB/00 4K IPS Monitör kullanıyorum.

Bu sabah monitörün sağ alt tarafında LOL haritasının izi kaldığını gördüm. Daha önce böyle bir durum yoktu.

Sonradan paneli dikkatli inceleyince LOL oyunundaki orta alt kısımda bulunan yerde dahi gölge izi gibi bir durum mevcut.

Monitörde diğer taraflara dahi baktım ama bir şey fark edemedim.

Uzun saatler sabit kalan bir görüntüden kaynaklı oluştuğu yazan kaynaklar okudum. Piksel tembelleşmesi diye belirten kaynak yazılar var.

Ben bu durumdan nasıl kurtulabilirim. Bir çözümü var mı kesin olarak.
Garanti ile servis sürecine girmeyi dahi düşünüyorum ama birkaç kaynak üzerinde bu sorun garanti kapsamasına girmiyor diye yazan yazılar gördüm.
Bu durumdan alakalı servis süreci yaşayan varsa sürecini ve sonucunu yazmasını rica ediyorum.

20200128_170028.jpg

Telefondan çekebildiğim en iyi görüntü bu. Panel parlaklığı yüzünden olsun telefon kamera değerlerinden alakalı olsun bundan iyi sonuca varamadım.
Dikkat ederseniz eğer izi görebilirsiniz.

İyi günler, aynı leke 55' 4k televizyonumuzda da olmustu. Hatta daha büyük ve boydan boya uzanıyordu. Servisi aradım tozlanma olduğunu söylediler, gelip aldılar temizleyip toz filtresi takarak iade ettiler. Üzerinden uzunca bir zaman gecmesine rağmen tekrarlamadı. Kesin bu demiyorum ama yine de aklınızda bulunsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı