Philips Hue play veya iris alternatifleri

27" iki monitörüm var masam 140 cm genişliğinde ve yakın zamanda L şekilde düzenleyip bir tane daha aynı masadan eklemeyi düşünüyorum. Sürekli dizi/film içerikleri tükettiğim için ekte ilettiğim gibi ambient light sistemi çok hoşuma gitti. Kendim yapsam 27" monitör başına 2 m argb led harcayacağım, buna ek olarak 280 cm daha argb harcayacağım. Monitörleri yönetmek için 1 adet arduino nano alacağım. Yaklaşık 7 m argb led için 3-4 adet bu üründen gerek, en azından çin malı güç trafosu tercih etmek istemiyorum, ayrıca gerçekten güvenebileceğim bir trafo bulamadım. Son olarak diğer gerekli kablolarla birlikte yaklaşık minimum 1200-1300 arasında bir masraf çıkıyor. Monitör başına 1 adet Philips hue playler ile kaplamak, 1 adet hue bridge ve masa için ws2812b argb veya başka bir ürün tercih etmek biraz fiyat farkı olsa da benim için daha güvenilir ve mantıklı geldi. En iyi seçim için seçenekleri bu şekilde değerlendirdim, düşüncelerinizi bekliyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
HDMI sync box gerekiyor. Daha uyguna getirmek istiyorsan aliexpress'e ambilamp diye aratıp bulabilirsin.

HDMI sync box gerekiyor. Daha uyguna getirmek istiyorsan aliexpress'e ambilamp diye aratıp bulabilirsin.
Hayır bilgisayar için gerekli değil, monitör dedim fark ettiyseniz. Dediğiniz televizyon için olan bir ürün.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hayır bilgisayar için gerekli değil, monitör dedim fark ettiyseniz. Dediğiniz televizyon için olan bir ürün.
Bunu bende deneyebilirim. Bilgilendirme için teşekkürler. 🙂

Tek ekran ambilight incelemiştim zamanında. Ama ikisi yanyana iken ikisinin de ambilight'a uygun nasıl çalışacağını bilmiyorum. Onun yazılım üzerinden USB'den bağlanıp değişik ayarlar yapılması gerekiyor.

İki ekran için de iki ayrı devre gerekir diye düşünüyorum.

Tek ekran ambilight incelemiştim zamanında. Ama ikisi yanyana iken ikisinin de ambilight'a uygun nasıl çalışacağını bilmiyorum. Onun yazılım üzerinden USB'den bağlanıp değişik ayarlar yapılması gerekiyor.

İki ekran için de iki ayrı devre gerekir diye düşünüyorum.
Benim de iki ekran için cevapsız sorularım var, onun için biraz daha ekleyip pahalı olsa da philips hue sistemi düşünüyorum. Sistemi güncellediğimde bir görüntü ileteceğim :)

Geri
Yukarı