Philips Momentum G264 Oyuncu Klavyesi İncelemesi

Merhaba. Bu yazımızda sizlere Philips'in uygun fiyatlı oyuncu klavyesi olan Momentum G264'ü inceleyeceğim.

Ürün fiyatına göre harika bir klavye, başlamadan önce bunu belirteyim. :)

Piyasada 130-150 liraya bulabileceğiniz bu klavye, 5-9 Şubat tarihleri arasında ŞOK marketlerde 79.90 liraya alınabiliyor. Gayet iyi bir indirim. 80 lirayı göz önünde bulundurduğumuz zaman fiyatını sonuna kadar hak eden bir klavye.

9F2E04A3-2DDA-4704-B1E4-31FC5030E9AA.jpeg
BB585D1A-50F8-496B-B2BA-2907CDAB2A1E.jpeg
Ürün oldukça basit ve sade bir tasarıma sahip. Tuşlarda ilginç bir yazı tipi kullanmış, kimi beğenir, kimi beğenmez, şahsen ben pek beğenmedim. Daha düz, sade bir yazı tipi olsa daha hoş dururdu.

Klavye tabii ki mekanik değil, membran bir klavye. Tuşların hissiyatı gayet güzel. Ancak, burada önemli bir detay var. Bu klavyede küçüktür-büyüktür (< >) tuşlarına yer verilmemiş. Bu tuşları yazmak için Alt Gr + 1 ve Alt Gr + " (1'in solundaki tuş) kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Aktif olarak bu tuşları kullanıyorsanız (örneğin kodlama yapan kişiler) bu klavyeyi tercih etmeyin. Ancak sonuç olarak bu tuşları bu klavye ile yazabiliyorsunuz, sadece normalden biraz daha zor. :)

Klavyenin en beğendiğim noktası, RGB aydınlatması. Philips'in zaten aydınlatma konusundaki başarısını hepimiz biliyoruz. Bu klavye de fiyatına karşın gayet güzel bir aydınlatmaya sahip. Fn + Ampul simgesi olan tuşa bastığımız zaman nefes alma modunu açabiliyoruz. Yine Fn + PgUp ve PgDn tuşları ile aydınlatmanın parlaklığını ayarlayabiliyoruz. Son olarak üzerinde ampul simgesi olan tuş ile ışığı tamamen kapatabiliyoruz. Çok ekstra modları bulunmasa da, aydınlatması gayet yeterli. Şahsen ben kaliteli buldum.

Malzeme kalitesi olarak gayet iyi. Kablosu örgü değil. Klavye ince ve bilek desteği bulunmuyor. Bunun dışında klavye biraz ağır, 500 gram bir ağırlığı var fakat bence bu bir avantaj zira daha kaliteli hissettiriyor.

Fn + Win tuşuna basarak Windows tuşunu kilitleyebiliyorsunuz. Bu sayede oyun oynarken eliniz Windows tuşuna çarpsa dahi bir sıkıntı çıkmıyor. :)

Toparlamak gerekirse, klavye fiyatını sonuna kadar hak eden bir klavye. Yazım hissiyatı, RGB aydınlatması ve malzeme kalitesiyle gayet güzel bir klavye. Mekanik klavye hevesiniz yoksa rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Tek eksisi "< >" tuşlarının olmaması, ancak kodlama ile uğraşmıyorsanız çok da önemli değil.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur, klavye ve yazı hakkındaki görüşlerinizi ve düşüncülerinizi belirtin lütfen. İyi Sosyaller.

Son düzenleme:
Ses videosu atmanız mümkün mü? Eline sağlık.
Hocam Kerem Enginar şu videoda 8.35'inci dakikada ses testi yapmış. Klavye yeterince sessiz, çok sert basarsanız biraz ses yapıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yazıda belirtilmemiş, üstünden biraz geçse de eklemek isterim. Klavye sessiz bir ürün. Benim klavyeyi tercih etme sebebim gece kullanımı içindi. Sessiz klavye arayanlar tercih edebilir.

Klavyenin bir kötü yanı boya işçiliği oldukça kötü, 1 seneye kalmaz tuşların kaplaması atacak gibime geliyor. Yine de fiyatına göre (80 TL) gayet tercih edilebilir bir ürün.

Yazıda belirtilmemiş, üstünden biraz geçse de eklemek isterim. Klavye sessiz bir ürün. Benim klavyeyi tercih etme sebebim gece kullanımı içindi. Sessiz klavye arayanlar tercih edebilir.

Klavyenin bir kötü yanı boya işçiliği oldukça kötü, 1 seneye kalmaz tuşların kaplaması atacak gibime geliyor. Yine de fiyatına göre (80 TL) gayet tercih edilebilir bir ürün.
Teşekkürler, dediklerinize aynen katılıyorum. Ürünü hâlâ kullanıyorum ve memnunum. Sırf RGB aydınlatmadan dolayı oyuncu klavyesi olarak nitelendirmek doğru mu bilemiyorum ama günlük kullanım için fiyatına göre gayet başarılı.

Geri
Yukarı