Philips pil kullanmadan bozuldu

Myk61

Hectopat
Xbox ile beraber vatandan pil şarj etmek için duracell'in şarj cihazını aldım. İçinde 2 adet normal 2 adet ince pil olduğu için ekstra 2 adet şarj edilebilir Philips pil aldım. Pili taktım ama hiç şarj yoktu sanırım kontrolcüyü çalıştırmadı. Şarj etmek istediğimde işte kırmızı ışık yanıyor şarj olmuyordu. Dikkatli baktığımda pilin aktığını gördüm. İade veya değişim şansım varmı bu durumda ? Pili yanlış cihaz ile mi şarj ettim yoksa ?
IMG_20220115_103143.jpg
IMG_20220115_103800.jpg

Bu durumda iade hakkı olur. Kullanılan şarj cihazı uygun gözüküyor. Gidip görüşün derim.

Genel olarak hangi tür pil kullandığınızda göre şarj aleti değişir. Ama çoğunlukla aynı şarj aleti kullanılır (li ion piller ayrı nimh gibi piller voltaj farkı olduğundan ayrı şarj aleti kullanılır) eğer nimh türünden pile sahipseniz sorun çıkmaması lazım. Ama ilk aldığınızda şarjı vardı belki siz takınca hafıza olayından ötürü belki pilin ömrü çabuk bitmiş olma ihtimali var.

Pil dolu iken tekrar şarja takmadınız değil mi?

Genel olarak hangi tür pil kullandığınızda göre şarj aleti değişir. Ama çoğunlukla aynı şarj aleti kullanılır (li ion piller ayrı nimh gibi piller voltaj farkı olduğundan ayrı şarj aleti kullanılır) eğer nimh türünden pile sahipseniz sorun çıkmaması lazım. Ama ilk aldığınızda şarjı vardı belki siz takınca hafıza olayından ötürü belki pilin ömrü çabuk bitmiş olma ihtimali var.

Pil dolu iken tekrar şarja takmadınız değil mi?
Pili önce oyun kontrolcüsüne taktım ama açılmadı. Hiç şarjı yok diye düşünerek şarj etmek istedim ama sarj olmadı. Bu arada duracell pilleri hemen şarj ettim ve kullanmaya başladım yani içinde şarj varmı yokmu bakmadım bile ve sorunsuz kullanıyorum onları.
IMG_20220115_105406.jpg

O zaman Philips pilleri bir iade etmeye çalışın eğer önemsemezseniz kenara koyun. Belki ileride bir şekilde çalışır. Ama önerim iade etmeye çalışın pilleri. Açıkçası voltajını göre pilin MAh'ı bana biraz fazla geldi. Belki o yüzden olmuş olabilir. Çünkü o pillerde genellikle 1300MAH civarı olur diye biliyorum. Belki bu yüzden de olabilir.

O zaman Philips pilleri bir iade etmeye çalışın eğer önemsemezseniz kenara koyun. Belki ileride bir şekilde çalışır. Ama önerim iade etmeye çalışın pilleri. Açıkçası voltajını göre pilin MAh'ı bana biraz fazla geldi. Belki o yüzden olmuş olabilir. Çünkü o pillerde genellikle 1300MAH civarı olur diye biliyorum. Belki bu yüzden de olabilir.
Alırken beni kimse uyarmadı bu konularda, bilerek yüksek mah almak istemiştim. Bugün fatura ila beraber gidip görüşeceğim. Pilin kutusunu attım umarım bu sorun yaratmaz. Bilgilendirme için teşekkürler.

Belirli markaların şarj cihazları iyidir. Enerjizer, GP, Varta, Duracell gibi. Bunlar zarar vermez. Sorun pillerde gözüküyor. İade edebilirsiniz. En azından değişim olur diye düşünüyorum. Ben de Enerjizer şarj cihazı ile Duracell, GP gibi pilleri şarj ediyorum. Böyle sıkıntı görmedim.
@Myk61 yüksek değer olması sıkıntı olmaz. Bende de var.

Belirli markaların şarj cihazları iyidir. Enerjizer, GP, Varta, Duracell gibi. Bunlar zarar vermez. Sorun pillerde gözüküyor. İade edebilirsiniz. En azından değişim olur diye düşünüyorum. Ben de Enerjizer şarj cihazı ile Duracell, GP gibi pilleri şarj ediyorum. Böyle sıkıntı görmedim.
@Myk61 yüksek değer olması sıkıntı olmaz. Bende de var.
Teşekkürler bugün gideceğim. Değişim olursa orada pillerin çalışıp çalışmadığını ve şarj alıp almadığını test ederek alırım.

Site üzerinde ürün açıklamasında 2000 mAh diye yazılmış ürünün üstünde 2300 yazıyor. Açıkçası şu anda tam olarak oradan mı sorun bilmiyorum ama fiyatları çok pahalılanmış yahu.

Site üzerinde ürün açıklamasında 2000 mAh diye yazılmış ürünün üstünde 2300 yazıyor. Açıkçası şu anda tam olarak oradan mı sorun bilmiyorum ama fiyatları çok pahalılanmış yahu.
Pahalı olduğu için peşindeyim zaten yoksa çok umursamam bir pil için. 169 TL ödemişim.
IMG_20220115_112409.jpg

Geri
Yukarı