Philips SPK8264 inceleme

Daha önce incelenmiş ama güzel yazayım dedim.
Aldığımda 168 liraydı. Bugün aldım. Alış sebebim sessiz ve ucuz, bir de Philips olmasıydı :)
WhatsApp_Image_2021-10-02_at_14.01.03.jpeg
Önce kutusundan başlayalım, kutusunda sadece klavyeyle kağıtları vardı.

Klavyenin zemin plastik kalitesi güzel.
İlk gördüğümde en çok şaşırdığım tuşların karakterlerinin fontuydu, normalden biraz büyük ama güzel. Z'nin yanında <> yok ama yazabiliyorsunuz.
Klavye kutusundaki font gibi değil!
Enter tuşu kısa, üstünde virgül var çünkü.
Işığının ayarlarının olması, 2 ışık efekti olması ve FN tuşları bulunması hoşuma gitti.
Numlock ve diğer tuşların lambaları hoşuma gitti, gayet güzeller:
WhatsApp Image 2021-10-02 at 16.46.17.jpeg
Klavye eski klavyelerimden daha ağır, bu bir artı.
Klavyenin yanlarında hafif delik gibi şeyler var, ışığı altına veriyor, gayet hoş.

Kısayollar:
FN + W A S D = yön tuşları
FN + RGB = nefes efekti
RGB + PgUp | PgDn = Işık arttırma, azaltma. (3 kademe)
RGB = RGB kapatma
FN + F1 ~ F12 = Ses, müzik kontrol gibi fonksiyonlar
AltGr + é veya 1 = Büyüktür küçüktür.
Artılar:
RGB'nin ayarlanabilir oluşu. RGB'yi kapatabiliyorsunuz, FN + RGB tuşu ile nefes alır şekle getirebiliyorsunuz. Işık tuşu + PgUp veya PgDn ile 3 kademe olarak parlaklık ayarı çekebiliyorsunuz.
Çok sessiz, eskiden kullandığım klavyeye göre hele, bayağı sessiz.
FN tuşları, ses açma kapama, müzik duraklatma, değiştirmeye yarıyor,
FN + Windows tuşu ile windows tuşu kilitlenebiliyor, oyunlarda bayağı iyi.
Z tuşunun yanında <> olmaması bana göre avantaj.
Dezavantaj olacak yönü yok bence, çünkü AltGr + é veya 1 ile yazılabiliyorlar. | ise altGr + - yazılıyor.

Eksiler:

Herkese göre değildir ama, Enter tuşunun kısa oluşu, üstünde " , " oluşu bana göre sorun. Alışılır ama eski tip daha iyiydi.
RGB böyle çok değişmiyor, hareket etmiyor, ama gerekli mi o size bağlı. Gece tuşları görebileceğim şekilde oluşu bana yetiyor. Tek efekt var, o da nefes alma ya da düz.
Tuşların boyaları bir tuhaf ama sorun yok.
Klavye ayaktayken sallanıyor ama çok hafif.

Sonuç olarak, bence ucuza sessizlik arıyorsanız alın. Benim eski klavye gece öbür odadan duyuluyordu.
Tek alışmam gereken noktası Enter tuşu oldu:
1633182579433.png

Abi shift bile daha uzun :)

Hayırlı olsun, güle güle kullan. Klavye fena değil ama fiyatını hak etmiyor bence, 100TL'den fazla vermem buna.
Oyuncu klavyesi diye lanse edilip aydınlatma dışında bir özelliği de olmaması da ayrı bir mesele.

Hayırlı olsun, güle güle kullan. Klavye fena değil ama fiyatını hak etmiyor bence, 100TL'den fazla vermem buna.
Oyuncu klavyesi diye lanse edilip aydınlatma dışında bir özelliği de olmaması da ayrı bir mesele.
Teşekkürleer.

Daha önce 80 liraya mı ne gelmişti şoka, tam olması gerektiği fiyata, tabi biz geç kaldık.

W tusu dısında her yer gitti bende, CTRL + S spamlamaktan vs:
1684598523013.jpeg
1684598508087.jpeg

2 yıl oluyor neredeyse. Klavyeden hala memnunum bir de ayağını kırmasalardı. Tuşlardaki şeyler çok da önemli değil.

Geri
Yukarı