Philips veya Braun Traş Makinesi Tavsiyesi

M.CaN

Kilopat
Makaleler
16
Yer
Kırşehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Son zamanlarda yeni bir traş makinesi almayı düşünüyorum. Elimde Philips Philishave modelinin eski bir sürümü bulunmakta. Haftada 1 defa traş olduğum için önce çok derdim yoktu ancak sakalın tamamını alamamasından şikayetçiydim; yüzümü terletmesi ve el ile temizliyorum ıslatmadan o da ayrı bir zahmet benim için çünkü her 2-3 defada bir temizlemediğim sürece sakalı daha az alıyor. Şu sıralar en büyük sıkıntım da artık yüzümü fazlasıyla acıtması ve tahriş etmesi, aynı zamanda hiçbir zaman ilk seferinde sakalın hepsini alamadı.

Yeni traş makinesinden beklentim ise suda da çalışması ve sakalı alırken acıtmayıp gerçekten tamamını ilk seferinde alması. Aynı zamanda temizlenebilirliği de olduğunca rahat olmalı hatta kendisi de yapsın istiyorum bunu. Aynı zamanda yüzümü terletmemesi ve tahriş etmemesini de istiyorum. Şu sıralar Philips ve Braun'un birer modeli ilgimi çekti. Sizden de önerilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Philips

Braun

Ben Philips AT890 kullanıyorum. Cihaz suyun altında da çalışabiliyor. Şarjlı. Gayet güzel. Bu modeller sürüldüğü bölgenin sakalını ilk defada kesemez zaten. Yüzde yuvarlak daireler çizilerek kesilmeli. AT 890 sakalları köküne kadar kesip yüzü pürüzsüz yapabiliyor. Tavsiye edebilirim ama tahriş yapar mı kesin bir şey söyleyemem. 200 liraya Electro World'un mağazası kapanırken almıştım. Philips'e kayıt ettirdim ve 3 yıl garantisi oldu. Philips iyi gerçekten bu konuda.

Güncelleme: Philips AT770/20 Aqua Touch, Braun Series 1 / 130 veya Philips Click & Style YS534/17 ? | Technopat Sosyal

İlk defadan alma kastım jilet gibi olması değil biraz yanlış açıkladım sanırım. Traş olduğum sürece başka bir alete veya jilete ihtiyacım olmadan sakalımı bırakmadan alması. Suda da çalışması hala isteklerimi içinde ancak Braun'un Pulsonic 790cc modeli suda çalışmamasına rağmen gerek yorumlardan gerekse videolarda çok rahat ve pürüzsüz bir traş tecrübesi olduğunu fark ettim ki insanlar da yorumlarında böyle söylüyordu. Makine sabit de değil Philips gibi oynar başlıklı. Ayrıca Braun da makinenin yanında temizlik makinesinin olması beni çok etkiledi. Ct5cc modelinde ise makine oynar başlıklı değil ancak farklı bir soğutma sistemi var ancak performansı Phillips kadar değil gibi görünüyor. Sakalı daha uzun sürede alıyor gibi. Yani şu an öncelik sıramda Braun Pulsonic 790cc ilk sırayı alırken 2. Sırayı Philips Sensotouch 2D/3D ve 3. Sırayı da Braun Ct5cc alıyor. Benim için uzunca bir süre pürüzsüz ve tahrişsiz traş deneyimi için ideal sıra bu gibi düşünüyorum. 3 ünden başka bir modeli de düşünmüyorum şu an.

Yardımlarınız için teşekkür ederim. En başta baktığım Philips RQ1175/16 Sensotouch 2D isimli traş makinesini satın almış bulunmaktayım. @MF ın uyarısı ile Philips'ten şaşmadım ki zaten hep Philips kullanmıştım. Braun da aklımdan geçmedi değil ama :) Kargo şirketi de 1 hafta sonraya teslimat mesajı gönderdi. n11'de ereyon tarafından satılan bu model şu an % 43 indirimli. Alacak olanlar varsa kaçırmasın bence. Ürün geldiğinde incelemesini de yapmayı düşünüyorum.

RBprIDt.jpg

Son düzenleme:
Selam aldığınız üründen bende almayı düşünüyorum. Memnun kaldınız mı ?

Ama burada 406 TL:
Philips Rq 1175/16 Sensotouch Tıraş Makinesi 13610096 - n11.com

Burada ise 275 TL::
www.ereyon.com.tr: PHILIPS RQ1175/16 SensoTouch Tıraş Makinesi

Aynı ürün değil mi? Kafam karıştı.

İkisi de aynı ürün Mikail Bey yeterince açıklamış zaten. Memnuniyet konusuna gelecek olursak gerçekten çok memnunum. Islak veya kuru tıraş performansı çok iyi. 2D modelini alacaksanız bu modeli öneririm yanında sakal kısaltma aparatıyla favori düzenleme başlığı var. Çantası, şarj aleti olsun estetik olarak da çok memnun kalırsınız. Ben tavsiye ederim, iyi günler :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı