Phoenix Bilgisayar güvenilir midir?

@Özgün Berber asıl konu başlıkta da belirtildiği gibi sitenin güvenilir olup olmaması. Bir marka , iyi veya kötü, sırf tanınmak için zararına satış yapar mı ? Yapabilir mi daha doğrusu ? Yeni kurulmuş bir firma kimse tanımıyor, muhtemelen henüz güvenmiyor, ve zararına satış mı yapacaklar ? Bu işi para kazanmak için mi yapıyorlar yoksa kaybetmek için mi ? Lütfen bunları da göz önünde bulundurun.

@Özgün Berber asıl konu başlıkta da belirtildiği gibi sitenin güvenilir olup olmaması. Bir marka , iyi veya kötü, sırf tanınmak için zararına satış yapar mı ? Yapabilir mi daha doğrusu ? Yeni kurulmuş bir firma kimse tanımıyor, muhtemelen henüz güvenmiyor, ve zararına satış mı yapacaklar ? Bu işi para kazanmak için mi yapıyorlar yoksa kaybetmek için mi ? Lütfen bunları da göz önünde bulundurun.

Açıkçası sitelerine baktığım zaman henüz hazır olmadıklarını gördüm. O yüzden güven olgusunun oluşmamasının normal olduğunu düşünüyorum. Sosyal medya hesaplarına da göz attığımda gördüm ki, bu firmadan kimsenin haberi yok henüz çünkü hiçbir pazarlama hareketinde bulunmamışlar. Bu da demek oluyor ki henüz firma işleme başlamamış... Benim güven açısından bir söylemim olmadı. Murat Bey, "Aynı fiyata daha iyisi" söylemi ile konuya girmiş. Ben de araştırmalarım sonucu birkaç bilgilendirme yapmak istedim.

Bir de sanırım farklı sistemlere bakmışsınız. Konuyu açan arkadaşımız oblivion setini almak istiyorum demiş ve Murat Bey de oblivion'dan daha iyi olduğunu iddia ettiği bir sistem toplamış. Sizin anlattığınız sistem oblivion'dan ve haliyle Murat Beyin topladığı sistemden kat be kat daha iyi tabii ki. Ama konunun açılma sebebi olan sistem değil.

Bir de sanırım farklı sistemlere bakmışsınız. Konuyu açan arkadaşımız oblivion setini almak istiyorum demiş ve Murat Bey de oblivion'dan daha iyi olduğunu iddia ettiği bir sistem toplamış. Sizin anlattığınız sistem oblivion'dan ve haliyle Murat Beyin topladığı sistemden kat be kat daha iyi tabii ki. Ama konunun açılma sebebi olan sistem değil.

Hocam, immortal serisinden bahsetmemin sebebi, SLI çözümü, örgü kablolama, Gainward, Fractal Design gibi farklari ortaya koymak içindi. Bunların hepsi çok yüksek maliyetlerdir bir firma için, demek istedim. Oblivion serisi ile ilgilenen arkadaşın, çok daha kaliteli bir kasa, 80+ ve gerçekten çok güvenilir bir psu, gainward gibi bir markanın ekran kartı vs gibi bir çok avantajı saklı o kasada. O kasada bulunan ürünlerin amazon gibi yurtdışı kaynaklı siteler aracılığı ile sorunsuz getirildiğini var sayıyorum, bu fiyata alınamaz... Ben sürekli yurtdışından alışveriş yaptığım için deneyimimi paylaşıyorum. Xigmatek ile Fractal, Zotac ile Gainward, Macaron kablolama ile normal kablo çözümü gibi ürünlerin karşılaştırılmaması gerekir. Marka olmak büyük bir yük getirir. Kaliteli bileşenler kullanan bir marka olmak daha da büyük bir yüktür. Bana sorarsaniz çok güzel çözümler sunmayı hedeflemiş bir firma olarak çıkacaklar karşımıza. Konunun açılma sebebine cevabımı veriyim;

"Güvenmek için henüz erken!"

Öte yandan takipte olacağim bir firma...

Saygılar.

@Özgün Berber Daha iyi dememin sebebi önerdiği parçaların verdiğim sisteme göre daha düşük olmasıdır. Bilgisayarda temel etken bileşenlerdir. Kasa vb. etkenler PSU kalitesi vb. şeyler sistem için 2.3 planda kalacak şeylerdir.
Senin elinde GTX780 ile lüks su soğutmalı bir kasan olsa, benim elimde Titan Z olan ve külüstür bir kasa olup su soğutma olmayan normal soğutmalı bir kasa olsa her halükarda benim sistem test sonuçlarında önde olacaktır. Senin demek istediğin buna işaret ediyor.

Bu yüzden bu daha iyi demiştim.

Eğer bu da anlaşılmadı ise şu şekilde örnekliyeyim.
Ferrari motorunu Şahin'e taksan nasıl olur?, Şahin motorunu Ferrariye taksan ne olur ? :D
Senin dediğin bu oluyor çünkü.

@Özgün Berber Daha iyi dememin sebebi önerdiği parçaların verdiğim sisteme göre daha düşük olmasıdır. Bilgisayarda temel etken bileşenlerdir. Kasa vb. etkenler PSU kalitesi vb. şeyler sistem için 2.3 planda kalacak şeylerdir.
Senin elinde GTX780 ile lüks su soğutmalı bir kasan olsa, benim elimde Titan Z olan ve külüstür bir kasa olup su soğutma olmayan normal soğutmalı bir kasa olsa her halükarda benim sistem test sonuçlarında önde olacaktır. Senin demek istediğin buna işaret ediyor.

Bu yüzden bu daha iyi demiştim.

Eğer bu da anlaşılmadı ise şu şekilde örnekliyeyim.
Ferrari motorunu Şahin'e taksan nasıl olur?, Şahin motorunu Ferrariye taksan ne olur ? :D
Senin dediğin bu oluyor çünkü.

Hayır hocam, senin söylediğin daha performanslı oluyor. Daha iyi olmuyor.

Arkadaşlar öncelikle Yerli bir firma olduğu için destek görmesi kanaatindeyim. Acımasızca eleştiri yapmak yerine yapıcı eleştiri yapılması taraftarıyım. Fractal desing hariç aslında hep bilinen ve tavsiye edilen markalar. Forumlarda MSI, G-Skill, Samsung vs hepimiz tavsiye ediyoruz. Haa derseniz ben Gainward markasını bilmiyorum o zaman teknoloji ile ciddi sorunlarınız var demektir. :)

Aramizda facebook uzerinden su konusma gecti:
Kendinizi piyasada tanıtıp bilgisayar çeşitliliğini arttırıp özelleştirme seçeneğini de eklerseniz ayrıca bilgisayarlarda monitor yok piyasada başarılı olabilirsiniz.
Merhaba,

Yorumların için öncelikle teşekkür ederiz. Tabiki çeşitliliği arttıracağız ve özelleştirme yapacağız fakat bunun gerçekleşmesi için müşterilerimizden gelen geri bildirimler ile var olan sistemlerimizi mükemmelleştirmeliyiz. Dediğiniz gibi monitörü düşündük ve hala düşünmekteyiz. Oyun monitörü kategorisine giren markalar ile görüştük ve kasalar için opsiyonel bir seçim olup olmaması konusunda tartışmalar dönmekte.

Ekleyeceğiniz yorumlar/tavsiyeler vs. varsa sizi yine bekleriz.
İyi günler.

Yorumumu dikkate almanız beni gerçekten sevindirdi yurtdışında isim yapmış markaları türkiyeye getirmeniz ise ayrıca heyecanlandırdı.Umarım piyasada başarılı olursunuz. Bu arada anakart olarak msi z97 seçeneğinide göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyorum.
Sizin heycanlanmanız bizi daha çok sevindiren birşeydir. Umarız başarılı olacağız. Ankart olarak z97 Rebirth ve Immortal serilerinde kullanılmakta. Oblivion'da mini tower olduğu için z97 modelleri sığmıyor. Tabiki bu önerinizi de teknoloji departmanımıza ileteceğimize emin olun.

Önceden de dediğimiz gibi gözünüze herhangi bir eksiklik vs. ilişirse lütfen çekinmeden bize iletin.

Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı