Phoenix GTX 1660S oyunda 82 derece

GürkanVar

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, yakın zamanlarda ikinci el bir Phoenix 1660 Super ekran kartı aldım. Kartın performansı tatmin ediyor ama çok fazla ısınıyor. Oyun oynarken 82 dereceye kadar çıkıyor. Bunun önüne nasıl geçebilirim? Karta sıvı soğutma takmalı mıyım? İnternette undervolt vs. yapanlar var eğer büyük performans kaybı yaşattırmayıp ısınmayı 70'li derecelere düşürecekse yardımınız ile yapabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek fanlı ekran kartı sıcaklık değerler çok da yüksek değil bence.

Tek fanlı ekran kartı sıcaklık değerler çok da yüksek değil bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
düz 1660 modeli 77 dereceye ulaşıyormuş Recep Bey'e göre normal sıcaklıklar. Dakika 3.30'u açarsanız görebilirsiniz.

Tek fanlı modele göre normal. 90'a kadar yolu var kartın. Arkadaşımda aynı model kart var onda daha bile yüksek.

Kartınızın garantisi bittiyse önce kaliteli bir macunla değişimini yapın. Sonrasında da Afterburner'dan fan ayarı yapın.

Macun değişimini yaptım zaten. MSI MAG Forge 100M kasa kullanıyorum.

Macun değişimini yaptım kartım 80'e gelince fanlar %100 çalışmaya başlıyor zaten.
Kaliteli macun kullandığınızı varsayıyorum öyleyse kartın soğutma performansı budur daha da üstüne çıkamaz. Zaten kasanız da yeterli havalandırmaya sahip gözüküyor.

Kaliteli macun kullandığınızı varsayıyorum öyleyse kartın soğutma performansı budur daha da üstüne çıkamaz. Zaten kasanız da yeterli havalandırmaya sahip gözüküyor.

Peki sizce undervolt yapmalı mıyım yaparsam faydasını veya zararını görür müyüm birkaç video izledim ısınmada oldukça fark ediyor ve FPS farkı çok da fazla değil.

Merhaba dostlar, yakın zamanlarda ikinci el bir Phoenix 1660 Super ekran kartı aldım. Kartın performansı tatmin ediyor ama çok fazla ısınıyor. Oyun oynarken 82 dereceye kadar çıkıyor. Bunun önüne nasıl geçebilirim? Karta sıvı soğutma takmalı mıyım? İnternette undervolt vs. yapanlar var eğer büyük performans kaybı yaşattırmayıp ısınmayı 70'li derecelere düşürecekse yardımınız ile yapabilirim.
Kart kaç senelik bilmiyorum fakat 4 5 yıllık kullanımdan sonra termal macun yenileyebilirsin. İyi bir macun ile daha aşagı çekebilirsin sıcaklık değerlerini.

Geri
Yukarı