Photoshop cc 2021 text select sorunu

ambargo

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600x - MSI GeForce RTX 3060 TI VENTUS 3X - MSI B550M MORTAR WI-FI - CORSAIR (2x16GB) DDR4 3600 MHz
Meslek
Grafik Tasarımcı
Öncelikle merhabalar, Photoshop'ta çok farklı bir sorunla karşılaştım yalnız çözümünü bulamadım.

Sorunum şu; eklediğim resimlerde de görebileceğiniz üzere cmyk olarak açtığım belgeye(2.resim) eklediğim text katmanında RGB modda açılan belgedeki(1.resim) gibi yazıları seçtiğimi göremiyorum. Katmanın boyutlarını ayarlayabildiğimiz çerçeve de gözükmüyor.

Resimlerde size göstermek için aynı işlemleri yapıp ekran görüntüsü aldım. 2.resimde de text seçili ancak gözükmüyor ancak yazılabiliyor. Bu da neyi seçtiğimi tam olarak göremememe neden oluyor.

Program, hakkında kısmında Photoshop cc 2021 sürüm 22.0. 0 olarak gözükmekte. Bilgilendirebilirseniz sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 11.jpg
    11.jpg
    137,5 KB · Görüntüleme: 50
  • 22.jpg
    22.jpg
    93,5 KB · Görüntüleme: 45
Ctrl+T yaptığında text alanı mı çıkmıyor? Tam anlamadım.
Text katmanı oluşturduğumu düşünelim. Yazıyı seçmeye çalıştığımda görüntü ilk resimdeki gibi olması gerekirken 2.resimdeki gibi oluyo. Yaptığım seçimi falan göremiyorum.

Text katmanı oluşturduğumu düşünelim. Yazıyı seçmeye çalıştığımda görüntü ilk resimdeki gibi olması gerekirken 2.resimdeki gibi oluyor. Yaptığım seçimi falan göremiyorum.
Hiç başıma böyle bir şey gelmedi. Ayarlardan tercihleri sıfırlamayı dene. (Ctrl+K) Sonra programı açıp dene.

Hiç başıma böyle bir şey gelmedi. Ayarlardan tercihleri sıfırlamayı dene. (Ctrl+K) Sonra programı açıp dene.
Deneyip yazacağım teşekkür ederim

Deneyip yazacağım teşekkür ederim
Malesef bir şey değişmedi. RGB modda sıkıntı olmaması sadece CMYK modda böyle olması neden olabilir ? Önizleme açısından bir fark oluyo mu ?

Son düzenleme:
Öncelikle merhabalar, Photoshop'ta çok farklı bir sorunla karşılaştım yalnız çözümünü bulamadım.

Sorunum şu; eklediğim resimlerde de görebileceğiniz üzere cmyk olarak açtığım belgeye(2.resim) eklediğim text katmanında RGB modda açılan belgedeki(1.resim) gibi yazıları seçtiğimi göremiyorum. Katmanın boyutlarını ayarlayabildiğimiz çerçeve de gözükmüyor.

Resimlerde size göstermek için aynı işlemleri yapıp ekran görüntüsü aldım. 2.resimde de text seçili ancak gözükmüyor ancak yazılabiliyor. Bu da neyi seçtiğimi tam olarak göremememe neden oluyor.

Program, hakkında kısmında Photoshop CC 2021 sürüm 22.0. 0 olarak gözükmekte. Bilgilendirebilirseniz sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.

Text in layerının simgesine tıkladığında geliyor mu? Ben 2020 kullanıyorum buna benzer bir sorunu öyle çözmüştüm.

Text in layerının simgesine tıkladığında geliyor mu? Ben 2020 kullanıyorum buna benzer bir sorunu öyle çözmüştüm.
Geliyor ancak text çerçevesi yarım yamalak gözüküyor, yazıyı seçmeye çalıştığımda neyi seçtiğim tam anlaşılmıyor.

Geri
Yukarı