Photoshop CC Eraser Tool Ağır İlerliyor

grafikibrahim24

Decapat
Eraser Tool (Silgi)'yi açıp resmi temizlemek istiyorum. Fakat normalde anında bastığım yeri silmesi gerekirken, mesela bir yerden bir yere doğru silgiyi çekiyorum başladığım noktadan son noktaya silmeye başlıyor ama faremle aynı hızda gelmiyor yavaş geliyor. Son noktada basılı tutarsam silmeye devam ediyor o noktaya doğru, bırakırsam yarı yolda silmeyi bırakıyor. Ben fareye tıkladığım yerde anlık silmesini istiyorum bu ayarları nasıl düzeltirim?

1543742382270.png

1543742517502.png

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Eraser da dahil brush, pencil gibi toolların ayar sekmesi vardır. CC'de 'Window' panelinden 'Brush' kısmını aç. Açılan küçük pencerede 'Spacing' değeri vardır. Eğer değer yüksek ise dediğin gibi bir problem ortaya çıkıyor olabilir. Değeri minimuma getir. Ancak eklediğin görselde spacing ile alakalı bir sıkıntı gözükmüyor. Sen yine de kontrol et.

2) Pek alakası yok ancak Preferences'dan 'Cursors' sekmesini bir kurcalamanı öneririm. Bazen alakasız sorunlar alakasız yerlerden düzeltilebiliyor.

3) Tüm ayarları default yapıp programı tekrar çalıştırmak. Belki farkında olmadan bir şeyleri değiştirdin. Aklıma başka bir şey gelmiyor. Problemi gif formatında koyarsan belki daha netlik kazanır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı