Çözüldü Photoshop - Crop kesmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ibrahimkekec

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Merhaba. Alanı seçip crop tool ile "Enter" tuşuna basınca normalde kesmesi gerekiyordu. Şimdi "Enter" tuşuna basınca "Ratio"nun sağındaki 1 yazan kısma geçiyor sürekli, bir türlü kesme işlemini tamamlayamıyorum. Nasıl düzeltebilirim?

1633952664481.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu seçili iken enter basın.

1633953732780.png

Çözüm
Teşekkür ederim ama normalde crop tool seçiliyken enter yapınca oluyordu, lasso tool seçmeme gerek kalmıyordu. Yüzlerce fotoğraf dekupe edeceğim için pratik olması lazım, crop tool seçiliyken sorun çıkmasını nasıl düzeltebilirim?

Teşekkür ederim ama normalde crop tool seçiliyken enter yapınca oluyordu, lasso tool seçmeme gerek kalmıyordu. Yüzlerce fotoğraf dekupe edeceğim için pratik olması lazım, crop tool seçiliyken sorun çıkmasını nasıl düzeltebilirim?

Bilemiyorum hocam. Siz zaten kesme işlemini ekran görüntüsünde işaretlediğim araç ile yapmıyor musunuz?

Bilemiyorum hocam. Siz zaten kesme işlemini ekran görüntüsünde işaretlediğim araç ile yapmıyor musunuz?
O duruma göre değişiyor hocam, pentool ile seçtiğimde oluyor lasso tool ile seçtiğimde oluyor.
Bu arada ayarlardan bir şeyleri kurcalayınca düzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı