Photoshop CS6 nasıl öğrenilir?

nychta9

Decapat
Katılım
23 Şubat 2020
Mesajlar
2.998
Makaleler
1
Çözümler
11
Yer
Sakarya
Arkadaşlar ben yaklaşık 1 haftadır Photoshop ile uğraşıyorum. YouTube'dan izlediğim birkaç video ile bir şeyler öğrendim. İşte X tuşuna basıldığı zaman y aletini vermesi gibi. Öğrendiklerim ile birkaç banner tasarımı yaptım. Bannerlerde kullanılan bazı araçları öğrendim falan falan. Fakat bu raddeden sonra ne yapacağım? Bana neler önerir, hangi kanalları tavsiye edersiniz?
Yaptığım çalışmalar:

banner.jpg

ghost.jpg

Başlıksız-2.jpg

Başlıksız-3.jpg
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Bespin

Femtopat
Katılım
27 Mayıs 2021
Mesajlar
51
Kendi kafanda bir şeyler düşünüp onları nasıl yapacağını araştırarak devam edebilirsin. Ben şu speed art videolarını izleyerek öğrenmiştim ekranda tuşları falan yazıyorlardı hep.
 

TheVibe

Hectopat
Katılım
13 Haziran 2017
Mesajlar
431
Çözümler
2
Yer
Boston, Massachusetts
Afgan Rasulov'un videoları bayağı işine yarayabilir. Belirli şeyler yaptırıyor fakat ondan baka baka yaparak çoğu özelliğin, tool'un, efektin ne işe yaradığını öğreniyorsun. Grafik okumadan önce onun videolarını izliyordum, okulda hiç sıkıntı çekmedim. Arkadaşlarım kare, diktörtgen çizmeyi öğrenirken ben manüpülasyon çalışması yapıyordum. Ayrıca baka baka yapıp öğrenmek yerinde ders halinde izlemek istiyorum diyorsan Onur Naci Öztürk'lerin YouTube ders serisi var, ona göz atmanı öneririm. İlk yöntem önerimdir ama, ister istemez öğreniyorsun.
 

R.B.D

Kilopat
Cezalı
Katılım
28 Haziran 2013
Mesajlar
1.890
Çözümler
8
Öncelikle harika bir yoldasınız bunu belirtmek istiyorum sayın ustam. :)

Ben profesyonel değilim ama PS kullanıyorum ve bir çok zaman da profesyonel mecralara amatör olarak giriş yaptım, yaptığım çalışmalarla...

Tamamen kendim öğrendim diyemem çünkü bazen aradığımı bulamayınca videolardan bakıyordum ve hala da bakarım. :)
Ancak video desteği son çareniz olmasını tavsiye ederim. Kendiniz kurcalayın ama rastgele değil.
Bir planınız olsun, örneğin A noktasına gitmek. Programı karıştırırken A noktasına götüren menüleri deneye deneye bulun. B, C, Z noktaları ile işiniz yok çünkü siz A noktasına gitmek istiyorsunuz. :)

Deneyin, bozun, çizin, geri alın ve doğrusunu yapın.

İlk öğrendiğim, bir resimdeki arka planı kaldırmak olmuştu. Daha sonra bunu öğrenince de bir sonraki öğrendiklerime entegre ederek layer çalışmaları yapmıştım. Kendimce sizin gibi wallpaper/banner çalılmalarım olmuştu.
Daha sonra kişisel olarak renk düzenleme işlerine merak salınca o tarafa kaydı öğrenmem.

Bu programı böyle öğrendim ve eminim bir çok kişi de böyle öğrenmiştir. Aslında tüm programlar için bu durum böyle... SPSS gibi komplike analiz programını da böyle kullanmaya başladım. :)

Sevgilerle. 👐
 
Yukarı