Photoshop CS6'da fotoğraf renkleri nasıl ters çevirilir?

Kendook

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam dostlar. Resimdeki fotoğrafı beyaz yapmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim, yardımcı olur musunuz?

Ekran Alıntısı.PNG

Sağ tarafta katman seçili iken "CTRL + U" tuşlarına aynı anda basıp açılan menünün sağ altında bulunan "Renk Değiştir" yazısındaki kutucuğu işaretleyin. 3 adet renk skalası önünüzde olacak, onlardan en altta bulunan ve siyah ile beyazın bulunduğu kısmı komple beyaza çekin.

Sağ tarafta katman seçili iken "CTRL + U" tuşlarına aynı anda basıp açılan menünün sağ altında bulunan "Renk Değiştir" yazısındaki kutucuğu işaretleyin. 3 adet renk skalası önünüzde olacak, onlardan en altta bulunan ve siyah ile beyazın bulunduğu kısmı komple beyaza çekin.

Teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz. 😇 Bir sorum daha var, eklediğim resimleri nasıl ortalayabilirim? Kılavuz çizgiler ile rahatça ortalama yapılabiliyordu sanırım ama bulmadım.

Teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz. 😇 Bir sorum daha var, eklediğim resimleri nasıl ortalayabilirim? Kılavuz çizgiler ile rahatça ortalama yapılabiliyordu sanırım ama bulmadım.
Resmi ekledikten sonra "CTRL + T" ile resmin yerini değiştirme aracı mı denir artık oraya geçiş yapın. Ardından resmi sağa ve sola ilerletin. Ortaya geldiğinizde yatay bir çizgi çıkacak. Sonrasında o çizgiyi bozmadan yukarı ve aşağı ilerletin dikey çizgi çıkacak. İkisinin çakıştığı yere resmin orta noktası gelince otomatik sabitleniyor zaten fareyi biraz daha fazla oynatmanız gerekiyor yer değiştirmek için.

Yeni konular

Geri
Yukarı