Photoshop etkileyici tasarım nasıl yapılır?

Bilal58

Femtopat
Yer
Sivas, Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, bugün sizden akıl almak ve tavsiye almak için bu konuyu açtım öncelikle konudan bahsedeyim. Şimdi Photoshop'la ilgilenen arkadaşların bir kısmı duymuştur YouTube'da
Benny Productions kanalı
rafy A kanalı
Gibi YouTube kanalları var ve bunun gibi birçok böyle tasarımcı var.
Şimdi benim sorunuma gelelim, ben orta düzey Photoshop bilgisine sahibim ve ben de böyle tasarımlar yapmak istiyorum. Ancak yapamıyorum ya doğru fotoğrafı bulamıyorum ya bulduğum fotoğrafları kafamdaki tasarıma dönüştüremiyorum (gölgelendirme olsun ışık uyumluluğu gibi şeyleri tam yapamıyorum ya da fotoğrafı tam yerleştiremiyorum) gibi sorunlarla karşılaşıyorum. İlk başta bunların yaptığı eğitim videolarını (her şeyi teker teker gösteren) izleyip aynısını yapıyordum ama adamlar çok profesyonel çalışıyor (mesela adam nesneyi pembe ışık görünümü verecek ama onu yapana kadar çok şey yapıyor ışığı düşürüyor kontrast arttırıyor doku ekliyor ters çeviriyor önce mavi yapıyor ışık ekliyor sonra kırmızı ekliyor falan falan) yani ben olsam direkt pembe yapmaya çalışırım ama aklıma gelmiyor. Bunun içinde YouTube'da olsun başka platformda olsun birçok video var sizden video önerisi yani ben de bu işi yapıyorum bu video sana yararı dokunur dediğiniz ya da bunların tekniklerini belirten bir yazı da olabilir. Diğer sorunumda üstte belirttiğim gibi fotoğraf bulamama bir türlü istediğim fotoğrafı bulamıyorum yani bu işi yapan adamlar nasıl buluyor bunları hayret ediyorum. Stock fotoğraf sitesi ve arama teknikleri önerirseniz çok sevinirim (ücretsiz, malum öğrenciyim). Şimdiden hepinize teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı