Çözüldü Photoshop ile resimdeki kenarları silme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NYTMARE

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba elimde bir resim mevcut ve bu resimdeki siyah kenarları Photoshop ile silmem gerekiyor acaba hangi adımları uygulamam gerekiyor işim acil olduğu için eğitim videolarına baktım ama düzgün bir anlatım bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.
WhatsApp Image 2022-01-25 at 23.23.34.jpeg

Kalem aracı ile kenarların üstünden geçtikten sonra seçim yap diyin, ardından üst kısımda seçimi düzelt diyin ve kenar kaydırma ayarıyla oynayın. Seçim istediğiniz yere geldiğinde resme sağ tıklayın ve seçimin tersini seç dedikten sonra kalan kısmı beyaza boyayabilirsiniz. Aklıma en çabuk bu geldi.
Not: Pardon ben figürün kenarları zannettim :D

W tuşuna basın ve seçim aracını alın. Görseli seçin, ve sağ tıklayıp "Select Inverse" kısmına tıklayın.

Kaplan ve beyaz kısım dışındaki alanı seçmiş olacaksınız. Daha sonra silgiyi alın ve silin.

Kaplanın siyah çizgilerini silmem gerekiyor eğer onu yapabilirsen harika olur.
Kaplanın siyah çizgilerini silmek yerine, kaplanı baştan yapın?

Bu işlemin ismi tipografi.

Detaylı video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Photoshop'u bilmem ama Illustrator'da bunu yapmanıza olanak sağlayan otomatikleştirilmiş bir özellik vardı; resminizi direkt Adobe'un AI'sinin yardımı ile tek tıkla vektör dosyasına çevirip, silinmesini istediğiniz çizgiye tıklayıp silebiliyordunuz. Kısa bir araştırma yapıp buna benzer bir özelliğin Photoshop'ta olup olmadığına bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı