Photoshop kapatırken hata veriyor

Yer
Minsk
Merhabalar, Adobe Photoshop 2020 kullanıyorum ve bir hatayı sürekli alıyorum. Her ne kadar arada bir düzelse de nasıl düzeldiği hakkında fikrim yok ama aşırı derecede rahatsız ediyor. Gün içerisinde de çok sık Photoshop kullandığım için bir süre sonra çekilmez hale geliyor. Hata şu: Çalışma penceresini kapattıktan sonra en az 4-5 saniye bekletiyor ve bazen kasıyor. Dediğim gibi bu hata bazen düzeliyor ama nasıl düzeldiği hakkında fikrim yok. Daha önce başına bu şekilde hata gelmiş ya da çözümü bilen varsa sevinirim. Sevgiler.

Hata:

Screenshot_1.png

Hata nedir, bir açıklaması veya hata kodu mevcut mu? Photoshop Performans ayar sekmesinden uygulamanın kullandığı RAM miktarını arttırın ve çalışma diskini daha fazla boş alanı olan bir disk seçin.

Bir sorun yok.

1162... isimli çalışmayı kaydetmeden çıkmaya çalışıyorsun Photoshop da bunun hakkında uyarıyor seni.

Hayır seçeneğini seçersen son işlemler kaydedilmeden çalışma yok edilir. Kayıtlı bir çalışmayı açıp üzerinde değişiklik yaptıysan bunları kaybedersin.

Bir sorun yok.

1162... isimli çalışmayı kaydetmeden çıkmaya çalışıyorsun Photoshop da bunun hakkında uyarıyor seni.

Hayır seçeneğini seçersen son işlemler kaydedilmeden çalışma yok edilir. Kayıtlı bir çalışmayı açıp üzerinde değişiklik yaptıysan bunları kaybedersin.

Sanırım anlatamadım :) Açıklamada gayet açık yazmıştım oysa. Mesele kaydet veya kaydetme değil, çalışma penceresini kapattıktan sonra kaydetsen de, kaydetmesen de 4-5 saniye bekletiyor. Bu ara ara kendi kendine düzeliyor, sonra yine oluyor, umarım anlatabildim :)
Hata dediğiniz kayıt uyarısı mı anlayamadım?

Hayır kayıt uyarısı değil .. Açıklama kısmına da gayet net yazdım ama anlaşılmadı sanırım. Mesele kaydet veya kaydetme değil, çalışma penceresini kapattıktan sonra kaydetsen de, kaydetmesen de 4-5 saniye bekletiyor. Bu ara ara kendi kendine düzeliyor, sonra yine oluyor, umarım anlatabildim

Sanırım anlatamadım :) Açıklamada gayet açık yazmıştım oysa. Mesele kaydet veya kaydetme değil, çalışma penceresini kapattıktan sonra kayd

Çok pardon yanlış anlamışım.

Sorun esnasında işlemci, RAM ve disk kullanımlarını kontrol etmeyi dener misin? Belki anlık fazla kullanımdan dolayı oluyordur.

Dostum 4 5 saniye dediğin bir hata değil, O sekmedeki yaptığın çalışmanın boyutuna (MB veya GB) göre değişir o süreç kaydetsen de kaydetmesen de.

Dostum 4 5 saniye dediğin bir hata değil, O sekmedeki yaptığın çalışmanın boyutuna (MB veya GB) göre değişir o süreç kaydetsen de kaydetmesen de.

Boş sekmeyi kapatırken bile yapıyor :) Yıllardır kullanıyorum photoshop, ve konuda da yazdığım gibi, bazen düzeliyor kendi kendine ama ne yapınca düzeliyor nasıl oluyor bilmiyorum. Çalıştığın dosyanın boyutuyla alakalı değil sorunum.

Boş sekmeyi kapatırken bile yapıyor :) Yıllardır kullanıyorum Photoshop, ve konuda da yazdığım gibi, bazen düzeliyor kendi kendine ama ne yapınca düzeliyor nasıl oluyor bilmiyorum. Çalıştığın dosyanın boyutuyla alakalı değil sorunum.

O zaman sorun büyük işte. Photoshop'a kendi donanımından ne kadar ayırdığını biraz gözden geçir istersen. Eğer sorunu orada çözersen PS'de sıkıntı yoktur ama çözemezsen sürüm değiştir. Sorun hala devam ederse donanımınla alakalıdır diye düşünüyorum. Burada en iyi çözüm bence sürüm değiştirmek

Ek olarak çalıştığın diskte yer olsa bile dijital olarak yeri olmayabiliyor. Bunun adını tam hatırlamıyorum fakat buna da bakabilirsin

Yeni konular

Geri
Yukarı