Photoshop şablon nasıl oluşturulur?

russianrapper

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar. Arkadaşlar ben bir web geliştiriciyim. Geliştirdiğim web sitelerini müşteriye daha iyi bir şekilde gösterebilmek için web sitenin ekran görüntüsünü MacBook, iPhone gibi cihazların ekranına montajlıyorum. Fakat her bir web projesi için tek tek bu şekilde uğraşmak istemiyorum.

Photoshop'u daha akıllı bir şekilde kullanmak istiyorum. Bir şablon oluşturarak (ya da başka bir şekilde hitap ediliyorsa bilmiyorum) ve gerekli kısımlara web sitesinden aldığım ekran görüntüsünü koyduktan sonra geri kalan işleri -ekran görüntüsünü düzgün bir şekilde cihazların ekranına yerleştirmek, gölge efektleri, ekranın yansıma efektleri gibi- kendisinin yapmasını istiyorum. Yani önceden bütün ayarları kendim yapacağım ve hazır hale getireceğim. Daha sonraki montaj işlemlerinde sadece ekran görüntüsünü belirlenen yere koymak kalacak bana. YouTube'da izlediğim kadarıyla "akıllı fotoğraf" özelliği var sanırım. Bu özellik sayesinde sadece fotoğrafı değiştirmek yetiyor, geri kalan ayarlar önceden ayarlandığı için tekrar uğraşmak gerekmiyor. Ben denedim ama bir türlü yapamadım. Örnek olsun diye buraya bir video linki bırakıyorum. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Bahsettiğim videolar:
Video 1
Video 2
Çözümü bu video ile buldum. İyi çalışmalar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı