PHP ftp bağlantı hatası

Zevahir

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar PHP'de FTP bağlantısı kurmaya çalışıyorum fakat 2. resimdeki gördüğünüz hataları alıyorum. FTP bilgilerini güvenlik amacıyla burada yer vermedim ama doğru girdiğimden eminim. Nerede hatalar yapıyorum acaba?
Bağlantı için kodlarım:

asd.png

Aldığım hatalar:

ss.png

Dosya Ekleri

• hatas.png
    hatas.png
    7,4 KB · Görüntüleme: 42
php.ini dosyası içinde extension solundaki ";" kaldırılırsa ftp desteği aktif olur.
Kod:
extension=ftp

php.ini dosyası içinde extension solundaki ";" kaldırılırsa ftp desteği aktif olur.
Kod:
extension=ftp
Teşekkür ederim hocam :) sorun çözüldü
@wefra Hocam bir sorum daha olacak size :) ftp dosya yükleme işlemi başarısız oluyor hata kodu ve satırı bu şekilde hocam. Birde hem bir hedef dosya hemde bir kaynak dosya belirtmemiz gerekiyor, bu kısım da kafamı karıştırdı. Kaynak dosya, file üzerinden seçilen dosya olduğunu biliyorum. Fakat hedef dosya mantığını anlayamadım, neden bir hedef dosya belirtiyoruz? Yardımcı olursanız sevinirim.

hata1.png
KOD1.png

KOD2.png

Son düzenleme:
Bu ftp_connet fonksiyonlarını, sunucunuzdaki bir dosyayı başka bir sunucuya atmak için kullanırsınız. Tarayıcıdan dosya seçerek sununuya upload etme işleminde FTP sözkonusu değil. Dosya upload etmek istiyorsanız aşağıdaki gibi bir kod yeterli olur.
PHP:
$targetdir = '/home/4u5d3tu20/public_html/dosyalar/';   
$targetfile = $targetdir.$_FILES['file']['name'];

if (move_uploaded_file($_FILES['file']['tmp_name'], $targetfile)) {
  echo "basarili";
} else {
  echo "basarisiz";
}

Geri
Yukarı