PHP Sınav Sistemi Kodlamak

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Herkesin yeni yılını şimdiden kutluyorum. Programcı arkadaşların yardımı dokunursa sevinirim. Ben PHP ile bir sınav sistemi kurmak istiyorum. Bu sınavların doğru cevapları veritabanında olsun. Veritabanından radio butonlarından sadece birini seçerek, yanıt vermelerini istiyorum. Umarım anlatabilmişimdir. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Mesela veritabaninda ki ilk sorunun cevabi a ikinci sorunun cevabi b web sayfasinda sorulari veritabaninda ki cevaplara sirali olarak sor.

Mesela veritabaninda ki ilk sorunun cevabi a ikinci sorunun cevabi b web sayfasinda sorulari veritabaninda ki cevaplara sirali olarak sor.
Hocam anlayamadım. Bu işlere yeni başladığım için PHP'de temelleri biliyorum sadece. Bunu kodla burada anlatırsanız güzel olur.

Şöyle açıklamak daha iyi olur.

Cevaplar Tablosu:
1-A
2-C

Örnek olarak:
1. Soru Atatürk Kaç Yılında Doğmuştur?
A: 1881 B: 1938 C:1880 D:1990

2.Soru 1 Yıl Kaç Gündür?
A: 200 B:400 C:365: D 300

Soruları veritabanında ki cevaplara göre sorabilirsin.

Şöyle açıklamak daha iyi olur.

Cevaplar Tablosu:
1-A
2-C

Örnek olarak:
1. Soru Atatürk Kaç Yılında Doğmuştur?
A: 1881 B: 1938 C:1880 D:1990

2.Soru 1 Yıl Kaç Gündür?
A: 200 B:400 C:365: D 300

Soruları veritabanında ki cevaplara göre sorabilirsin.
Hocam dediğim gibi yeniyim. Ufak örnek bir kodla anlatırsanız güzel olur. Bu şekilde anlamakta zorluk çekiyorum. Tablo yapısı ne şekilde olacak ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı