Pierre Gasly vs Lance Stroll

LesPaul

Decapat
Katılım
1 Ağustos 2020
Mesajlar
2.106
Makaleler
2
Çözümler
11
Yer
EVGA'da çalışıyor.
Gasly bir tık daha iyi gibi. Stroll de kötü değil ama. Aynı şartlar altında yarışmadan yorum yapmak zor.

Gasly Red Bull akademisi tarafından yıllardır baskı altında. Strollse koltuğunda daha rahat. Bu hangisine pozitif hangisine negatif etki ediyor bilmiyorum ama stroll de birkaç kez podyuma çıkmış orta sırada kendini gösteren bir pilot.
 

Jack of Blades

Kilopat
Katılım
9 Ocak 2014
Mesajlar
6.602
Makaleler
10
Çözümler
6
Benim için seçim net, bence Gasly.

Lance Stroll de F1 öncesinde iyi bir yarış kariyerine sahip ama kendisini F2'de göstermedi, babası sayesinde direkt bir aşamayı en az 2 sene erken atlayıp F1'de koltuğu aldı. Çoğu kişinin sandığının aksine baba parasıyla yarışan kötü bir sürücü değil, bence baba parasıyla 2-3 yıl "erken" yarışmaya başlamış ortalama bir sürücü.

Gasly yetenek açısından daha iyi, üstelik eline fırsat geçirdiği zaman bunu kullanmayı da biliyor. RBR'de başarısız olması o dönemde biraz sorgulamaya neden olmuştu ama Verstappen için yapılan bir arabada sonra gelen sürücülerin durumu da ortada. Perez gibi saygı duyulan sürücü bile beklenen performansı gösteremiyor.
 

BERWAR

Zettapat
Katılım
19 Eylül 2015
Mesajlar
34.589
Makaleler
8
Çözümler
31
Gasly daha komple bir pilot. Özellikle tek tur performansı Stroll'e göre çok daha iyi. Ayrıca yarış temposu, araç geçme konusunda da Gasly daha iyi.

Bu sene araç olarak Alpha Tauri daha hızlı bir araç. Geçen sene ise tam tersi bir durum söz konusu idi.

Stroll kötü bir pilot değil.
 

Benzer konular

Yukarı