Çözüldü Pil döngüsü nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Darqx

Hectopat
Makaleler
3
Başlıkta da yazdığı gibi, nedir bu pil döngüsü dedikleri? Ve buna nereden bakabilirim, telefonum iPhone 8 Plus. Ayarlarda öyle bir şey görmedim hiç, acaba bilgisayarlık bir iş mi var? En basit anlatımla açıklarsanız sevinirim.

Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
0 dan 100 kaç kere şarj edildiğini gösterir.
Başlıkta da yazdığı gibi, nedir bu pil döngüsü dedikleri? Ve buna nereden bakabilirim, telefonum iPhone 8 Plus. Ayarlarda öyle bir şey görmedim hiç, acaba bilgisayarlık bir iş mi var? En basit anlatımla açıklarsanız sevinirim.

"Cycle" değeri olarak da görebileceğiniz bir terim. Pilin kaç defa 100 şarj harcadığını gösteren birimdir. Örneğin: 100 şarjlı olan bir laptopun şarjını bitirdiğinizde 100 şarj harcadığı için bu 1 cycle eder. Genellikle telefon ve laptop gibi aletlerin bataryalarında garanti ömür belirtmek için kullanılır.
Sadece 100'den 0'a düşmek olarak anlamayın, aynı şekilde 20 şarjlı bir laptopun şarjını bir kere bitirip tekrar 100%'den 20%'ye düşürdüğünüzde bu yine 100 birim edeceğinden yine 1 cycle harcanmış olur.

Arkadaşlar 1279 çıktı, bu kötü bir şey midir?

Bu hangi değer?

Bataryanın kalan Cycle değeri mi yoksa şu ana kadar harcadığınız Cycle değeri mi?

İlk arkadaşın attığı videoya göre yaptım. Videoda "batterycyclecount" diye yazılmıştı, bende aynısını yazdım. Hemen altında da bu sayı çıktı.

Pil sağlığı %75.

Harcadığınız cycle değerini gösteriyor. Pil sağlığınıza göre yorum yapabiliriz.

Pil sağlığı %75.

Ne zamandan beri kullanıyorsunuz, ilk çıktığı günden beri mi? Eğer 2-3 yıldır veya üstünde kullanıyorsanız normal olabilecek bir değer o süre zarfında.

Yeni konular

Geri
Yukarı