Pil Ömrümün Kısalmaması İçin Pili Çıkarmak ?

Tabiki sorun olur. 5 kuruşluk batarya için laptopu zarar verme. Ayrıca yaptığın işlem tam tersine bataryanın ömrünü kısaltıyor. Bataryayı hiçbir zaman çıkarma. Oyun oynarken adaptörü tak. Bataryanın üzerinde elektrik akımı geçmesze bataryanın ömrü daha da kısalır.
Eninde sonunda bataryanın ömrü zaten bitecek.

Bataryanın üzerinden geçmesse diye birşey yok. Fakat tak çıkar pilin laptopa temas ettiği dişleri bozulabilir.

Bataryanın üzerinden geçmesse diye birşey yok. Fakat tak çıkar pilin laptopa temas ettiği dişleri bozulabilir.
Arkadaşım şurada biliyoruz da konuşuyoruz. Bataryanın üzerinden düzenli bir şekilde akım geçmesi gerekir. Ayrıca batarya çıkıkken fişi çekerse laptop mahvolur.

Ben o dişlerde çok dikkatliyim pili alıyorum bir kenara koyuyorum ve laptopu her zaman dizimde olması yerine masada duruyor. Hiçbir şey olmuyor.
Sen beni dinle. Bataryayı asla çıkarma!

Arkadaşım şurada biliyoruz da konuşuyoruz. Bataryanın üzerinden düzenli bir şekilde akım geçmesi gerekir. Ayrıca batarya çıkıkken fişi çekerse laptop mahvolur.

Sen beni dinle. Bataryayı asla çıkarma!
Ben sadece fikir almak istedim ve birşey söyleyeyim şarjım bittiği zamanda direk o şekil kapanıyor yani denendi bu durumlar.

Ortak olarak aynı şeyi söylüyoruz aslında. Fiyatını bilmem ama eminim ucuz birşey değildir. Arkadaş haklı 5 kuruşluk batarya için bilgisayarını yazık etme. Batarya sorun değil. Bozulur değiştirirsin. Yani çıkartma.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı