Pilli direksiyon seti nasıl pilsiz yapılır?

Ptmust21

Hectopat
Pilli bir Speed star direksiyon setim var, bunun pili sürekli bittiğinden dolayı uzun süreli kullanamıyorum. Acaba bunu pilsiz bir şekilde nasıl kullanabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuda fazla bir bilgim yok. Fotoğrafta görüldüğü gibi 2 tane ortada iki tanede kenarlarda pil girişleri var. Pillerde 1.5vlik buna nasıl bir adaptör almalıyım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200429-010606_Gallery.jpg
    Screenshot_20200429-010606_Gallery.jpg
    110,7 KB · Görüntüleme: 41
Pillerin seri veya paralel bağlanmasına göre değişmez mi takılacak adaptör? Paralel bağlı ise USB ile güç verilebilir diye düşünüyorum.
O yüzden toplam voltajını hesaplayıp ona göre bir adaptör ile kullanması gerektiğini söyledim. Tabi 5V yeterli gelecekse USB kullanabilir. Fakat 3.7V filan ise USB fazla kaçacaktır.
Bu konuda fazla bir bilgim yok. Fotoğrafta görüldüğü gibi 2 tane ortada iki tanede kenarlarda pil girişleri var. Pillerde 1.5vlik buna nasıl bir adaptör almalıyım.
Paralel bağlı sanırım piller, soldaki pil yeri diğerlerine paralel olarak görünüyor fakat pilin takılma resminde seri bağlı olarak yapmışlar, ne saçma iştir bu. :) 1.5V adaptör işinizi görür muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı