Pilli diş fırçaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Birbirini tanımayan birkaç tane diş hekimi arkadaşım var, hepsinin orta olarak söylediği şey bu fırçaların gerçekten de dişleri normal fırçalardan çok daha iyi temizlediği. Tabii fırçalama metodunu da bilmek gerekiyor, normal fırça gibi kullanmanın bir getirisi yok.
Peki nasıl kullanılmalıdır? Bir fikriniz var mı?

Bembeyaz diş kimse de yoktur. Tabii dişlerini yaptırmadıysa;

Buradan avantajlarını araştır. 10 liralık diş fırçalarından kat ve kat daha iyi.

Her ay vergi gibi biten pile para vereceğine git normal diş fırçası kullan veya misvak kullan en azından sevaba girersin :/
10 liralık diş fırçalarından daha iyi olabilir ama ikisi de aynı görevi görüyor ve her ay biten pile 5 10 lira arasında bir masraf ödemek zorundasın ki 1 yılda 120 lira ödemen gerektiği anlamına geliyor bu veya daha fazla, sen kullanmak istiyorsan kullan ben Türkiye kanunlarının 26.maddesine göre kendi düşüncemi belirtiyorum.

Her ay vergi gibi biten pile para vereceğine git normal diş fırçası kullan veya misvak kullan en azından sevaba girersin.
Pil demek sadece kalem pil anlamına gelmiyor ki, şarjlı bataryalar da bir pil. Aylık şarj maliyeti toplasan 2 TL bile değil, 8-9 günde bir şarj ediyorsun.

@Yas1n
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pil demek sadece kalem pil anlamına gelmiyor ki, şarjlı bataryalar da bir pil. Aylık şarj maliyeti toplasan 2 TL bile değil, 8-9 günde bir şarj ediyorsun.

@Yas1n
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama yine de para gidiyor onun masrafına vereceğin para yerine çocuğuna abur cubur alabilirsin veya başka bir şey giden para 1 lira bile olsa azdır dememelisin, hakaret gibi olmasın lakin senin şu an benimle konuşmanı sağlayan şey bile para sayesinde oluyor ve parayı da o 1 liralar oluşturuyor para değerli 1 kuruşu bile değerli senden değerli LAN para paran yoksa sen kimsinki?

Her ay vergi gibi biten pile para vereceğine git normal diş fırçası kullan veya misvak kullan en azından sevaba girersin :/

Misvağın yeri ayrı. Onu cebimde taşırım :)

10 liralık diş fırçalarından daha iyi olabilir ama ikisi de aynı görevi görüyor ve her ay biten pile 5 10 lira arasında bir masraf ödemek zorundasın ki 1 yılda 120 lira ödemen gerektiği anlamına geliyor bu veya daha fazla, sen kullanmak istiyorsan kullan ben Türkiye kanunlarının 26.maddesine göre kendi düşüncemi belirtiyorum.

Şarjlı olanları daha iyi bence. Pilli alınmaz şarjlı alınır. Hiç kullanmadım ama öğretmenlerim çok övüyordu.

Ama yine de para gidiyor onun masrafına vereceğin para yerine çocuğuna abur cubur alabilirsin veya başka bir şey giden para 1 lira bile olsa azdır dememelisin.
Tuhaf bir bakış açısı, farklı ama tuhaf. Çocuğuna abur cubur alıp zararlı bir yiyecek vermektense dişlerinin daha sağlıklı olarak temizlenebileceği bir cihazın şarjı için o parayı ver daha iyi. Zaten 1 TL'lik abur cuburun içinde doymuş yağdan tut mısır şurubuna, sindirimde sorun çıkaran koruyuculara kadar her şey var. :D

Diş hekimi olan arkadaşlarım da bu fırçaların daha iyi temizlik yapabildiğini söylediğine göre benim için konu bellidir. 11 yıldır kullanıyorum bu tür fırçaları, memnunum gerçekten. Doğru kullanmayı öğrenmek lazım sadece, onun da videoları var.

Son düzenleme:
Benim baktığım model bu "Oral-B expert Precision". Sizce kullanması avantajlı mı? Güzel mi yoksa gereksiz mi? Fikirleriniz nedir?

Şarjlı olan modelini nereden baksanız 1-2 senedir kullanıyorum. Ancak diş için muayeneye gittiğimde sürekli kullanımda diş etleri ve damağa zarar verdiğini söylediler. Artık kullanıp kullanmamak sana kalmış😬

Benim baktığım model bu "Oral-B expert Precision". Sizce kullanması avantajlı mı? Güzel mi yoksa gereksiz mi? Fikirleriniz nedir?

Hocam bende oral-b diş fırçalarından almıştım, hala duruyor sağlam ama sonradan klasik fırçaya geçtim, en iyileri onlar hem bozulma derdi yok. Tabii ki her markette olan kalitesizleri kullanmak yerine gidip sağlam bir tane almak lazım.

Geri
Yukarı