Pilsiz kullanılan 940MX laptopta performans kaybı

Gokeryldz

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yakın zamanda bilgisayarımın pilinin şişmesinden dolayı laptopumu prize takılı şekilde kullanıyorum, bataryalı şekilde kullanırken 100-120 FPS alırken şimdi ise 35-40 FPS alıyorum. Sebebini anlayamadım. Yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim.

Sistemim.
  • Intel Core i5 7.nesil
  • NVIDIA 940MX ekran kartı.
  • 12 GB RAM.

Arkadaşlar merhaba, yakın zamanda bilgisayarımın pilinin şişmesinden dolayı laptopumu prize takılı şekilde kullanıyorum, bataryalı şekilde kullanırken 100-120 FPS alırken şimdi ise 35-40 FPS alıyorum. Sebebini anlayamadım. Yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim.

Sistemim.
  • Intel Core i5 7.nesil
  • NVIDIA 940MX ekran kartı.
  • 12 GB RAM.
Güç ayarları değişmiş olabilir sağ alttan pil simgesine gelip sağ tıklayın ve güç seçeneklerini seçin eğer dengeli veya tasarruf modun da ise 'Yüksek Peformans' ı seçin. Eğer yüksek performans yok ise aynı sekmeden solda güç planı oluştura tıklayıp Yüksek Performans sekmesini seçerek yeni bir güç planı oluşturun ve uygulayın.

Güç ayarları değişmiş olabilir sağ alttan pil simgesine gelip sağ tıklayın ve güç seçeneklerini seçin eğer dengeli veya tasarruf modun da ise 'Yüksek Peformans' ı seçin. Eğer yüksek performans yok ise aynı sekmeden solda güç planı oluştura tıklayıp Yüksek Performans sekmesini seçerek yeni bir güç planı oluşturun ve uygulayın.
güç seçeneklerinde yüksek performansa ayarlı zaten yinde saol önerin için

Hocam HWmonitor indirerek, pilinizin şu anki kapasitesini ve kaç volt verebildiğini görebilirsiniz. Büyük ihtimalle pil tasarlanan kapasitenin altına düşmüş.
hemen deniyorum uygulamayı geri dönüş yapacağım .
Hocam HWmonitor indirerek, pilinizin şu anki kapasitesini ve kaç volt verebildiğini görebilirsiniz. Büyük ihtimalle pil tasarlanan kapasitenin altına düşmüş.
Değerler bu şekilde peki voltun yeteri kadar gidip gitmediği nasıl anlaya bilirim ?

Dosya Ekleri

• resim_2021-07-07_225514.png
    resim_2021-07-07_225514.png
    301,4 KB · Görüntüleme: 23
En üstte Vıd değerinde min. Kısmının altında 1 volt altını görmüş. 1 volt altına düşünce işlemci frekans düşürüyor hocam. Sizde pilin kapasitesi ve net verdiği voltaj maalesef gözükmüyor orasi olsa kesin bir şey diyebilirdim pil için.

Yeni konular

Geri
Yukarı