Ping 50'den aşağı düşmüyor

Teşekkürler hocam, sonunda konuşmak için konuşmayan biri. Peki ben bu pingimi nasıl düşüreceğim? Kablolu bağlantıyla 48'e düşüyor. Daha da düşmüyor. Modem de değiştirdim aynı.

Hocam hangi oyunda oluyor örneğin Valorant'ın İstanbul sunucusuna ben Gaziantep'ten ADSL ile 45 alırken fiber ile 30 alıyorum siz hangi oyundan bahsediyorsunuz ve hangi bağlantı türünü kullanıyorsunuz (ADSL, VDSL, fiber)

Hocam hangi oyunda oluyor örneğin Valorant'ın İstanbul sunucusuna ben Gaziantep'ten ADSL ile 45 alırken fiber ile 30 alıyorum siz hangi oyundan bahsediyorsunuz ve hangi bağlantı türünü kullanıyorsunuz (ADSL, VDSL, fiber)
Hocam örneğin LoL'de TR serverinde 52 ping, Valorant İstanbul serverinde 60 ping ve CS'de 70 ping alıyorum. ADSL kullanmaktayım.

@HavlayanLama ADSL kullansa bile yüksek ping almak gibi bir zorunluluk yok. ADSL altyapıya sahip tanıdıklarım CS:GO'ya ping attığında 36 ms alıyor.

Benim tanıdığım kimse açıkca ADSL'den hayır görmedi ama sunucuya yakınlıkla da ilgisi var pingin hat değerleri ile ilgili bina altyapısı gibi onlarca sebep var ben yanlızca yardımcı olmaya çalıştım.

@HavlayanLama Türkiye'de sunucuya yakınlık gibi şeyler etkilemiyor. İstanbul'da normalde Frankfurt'a 30-35 ping alırken Edirne'de 50 ping alabiliyor.

Yani İzmir'deki arkadaşımın İstanbul sunucusuna 15 20 ping alırken benim Antepten 30 ping almamda bunun hiçmi etkisi yok.Veya en basit örneği Hypixel(Amerika) sunucusundan türkiyeden nerdeyse herkesin 150 200 arası almasının sunucuya uzaklığı ile ilgisi yokmudur.

Son düzenleme:
Dostlar selamlar, 35 Mbit indirme hızım var. Ping değerim ise nasıl oluyor bilmiyorum ama 52'den aşağı düşmüyor. Yazın 42'den aşağı düşmüyordu şimdi 52 oldu. Üstü sürekli görüyorum ama altını hiç göremedim. Nasıl 17-18'e düşürürüm?

Benimkide 35 Mbit indirme yapıyosan arkadaki indirmeyi kapat ve belki Steam varsa guncelleme yapıyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı