Ping dalgalanması

Rimec

Kilopat
Daha fazla  
1596229020391.png

Arkadaşlar selam. 2 haftadır neredeyse bu sorunu yaşıyorum. Aramama rağmen yardımcı olmuyorlar. Örneğin Ping'im normal bir değerdeyken anlık olarak fırlıyor ve 3 4 saniye içinde düşüyor ve sürekli tekrarlanıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Kullandığım modem ASUS DSL-N16 | VDS internet kullanıyorum.

Hat zayıflaması değerleriniz yüksek, santrale uzaksınız büyük ihtimalle. CRC değerlerinden de anladığımız üzere paket kaybı sorunu yaşıyorsunuz.

Sorunun iç tesisat olup olmadığını anlamak için modemi ankastre yanında kısa kabloyla bağlayarak test eder misiniz? Ben beceremem diyorsanız elektrikçi çağırıp kontrol ettirin.

Kablo ile kullanınca aynı sorunu yapıyorsa WTFast kullanabilirsiniz onun dışında yapacak bir şey yok.

İnterneti kablo ile kullanıyorum bu sorunu yaşıyorum.

Hat zayıflaması değerleriniz yüksek, santrale uzaksınız büyük ihtimalle. CRC değerlerinden de anladığımız üzere paket kaybı sorunu yaşıyorsunuz.

Sorunun iç tesisat olup olmadığını anlamak için modemi ankastre yanında kısa kabloyla bağlayarak test eder misiniz? Ben beceremem diyorsanız elektrikçi çağırıp kontrol ettirin.

Yaklaşık 1 haftadır bu sorunu yaşıyorum 6 yıldır hiç böyle bir sıkıntı çekmedim modemde sıkıntı olabilir mi? Türk Telekom kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı