Ping dalgalanması

GastroMagic

Hectopat
Daha fazla  
Online oyunlarda ve Discord'da sürekli olarak ping dalgalanması yaşıyorum. Beş-on saniyede bir örnek olarak pingim 30 gibi iyi bir değerdeyken bir anda 85-110 seviyelerine fırlıyor, bir iki saniye sonra tekrar eski haline dönüyor. Sorunun modemden kaynaklı olduğunu sanmıyorum çünkü telefonumun mobil verisini paylaşıp bağlandığımda da aynı sorunu yaşıyorum. O internete sadece benim bağlı olmama rağmen yine de dalgalanma sorunu yaratıyor. Wi-Fi adaptörünün yazılım güncellemesini yaptım eskisinden daha da kötü oldu ben de eski yazılımını tekrar yükledim. Bu sorunu çözmek için ne yapabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi şöyle düşün: Pingtest o sayfada birçok ping testi yapıyor ardışık olarak. Yapılan her bir test sonucu kendisi dışındaki diğer test sonuçlarıyla karşılaştırılıyor. Başarıyla tamamlanan test sonuçları arasındaki MS cinsinden oluşan fark jıtter olarak ifade ediliyor. O yüzden sıfır jitter tüm ping testlerinin aynı gecikme ve MS değeriyle sonuçlandığını ifade ediyor, sendeki bu şeyde jitter arıyorsun teknik servisi anlatamıyorsun jitter deyince anlıyorlar. Bunu düşürmenin basit yolları var tabii, görev yöneticisinden Steam, Epic Games, Origin vb. şeyleri sonlandır, olmazsa modemi resetle.

Yeni konular

Geri
Yukarı