Ping nasıl düşürülebilir?

thedq1905

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Restoratör
intternet.JPG

Kullanım yoğun olan bir bölgedeyim. Genel olarak 10-13 arası ping. Bunu düşürmek için yapabileceğim bir şey var mıdır? Müşteri hizmetleri çözüm sunmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
100ms gecikme değeri alıyorsanız sizde sıkıntı var demektir. Tabii internet hattınız İzlanda'dan gelmiyorsa.
Eki Görüntüle 1013551

Kullanım yoğun olan bir bölgedeyim. Genel olarak 10-13 arası ping. Bunu düşürmek için yapabileceğim bir şey var mıdır? Müşteri hizmetleri çözüm sunmuyor.
LAN Kablosu, port yönlendirme, DNS değiştirme.

Ethernet kablosu kullanabilirsiniz.
Hat güçlendirici takılabilir.(emin değilim)
cat6 ile bağlıyorum
0-15 değerler arası gayet normal. Oyun içi değerleriniz önemli. Yoğun bir bölgede olduğunuzu söylemişsiniz zaten.
aynı bölegede arkadaşlarım 1-3 alıyor ondan merak sardım.

parasını verdiğim hizmetin karşılığını dibine kadar almak hakkım, şükür minnet ile olmaz bu işler.
İnternetiniz gayet iyi nasıl bir sorun yaşıyorsunuz anlayamadım.
1-3 ping alıyor komşularım.

100 mbit fiberde maksimum 4 ms ping görüyorum speedtest üzerinden test yaptığımda. Daha da düşürülebilir belki ama çözümünü takip için yazıyorum ben de. Başka bir modem ile deneme şansınız var mı?

cat6 ile bağlıyorum

parasını verdiğim hizmetin karşılığını dibine kadar almak hakkım, şükür minnet ile olmaz bu işler.

Sağlayıcınızı arayın yurtdışı çıkışlarınızı değiştirsinler. En iyi değeri Münich ve Frankfurt'tan alırsınız.

cat6 ile bağlıyorum

Hocam, olduğunuz bölgeye göre; modeminize göre değişebilir. Binadan binaya göre bile değişebilir.

Geri
Yukarı