Ping olmamasına rağmen oyunlarda gecikme oluyor

osman09tr

Hectopat
Öncelikle selam güzel insanlar, bir derdim var bir derman bulamadım ama inanıyorum ki bu forumda bana yardımcı olabilecek güzel insanlar var sorununa gelirsek sorunum;
Bilgisayar topladım ve özelliklerinin gayet iyi ve yeterli olduğunu düşünüyorum özelliklerini ayrıca yazacağım ve sistemde oyunlar da falan daha hiç kasma donma problemi yaşamadım, her şey çok hızlı internetim de TurkNet VDSL2+ 100 Mbps valarantta 18-17 ms arası, PUBG Mobile 20ms civarları gibi iyi ping değerlerim var ve hiç internet ile sorun yaşamadım. TurkNet'ten ayrıca memnunum tek bir sorun var, sanki FPS oyunlarında Valorant, PUBG Mobile'ya Wolfteam Wolfteam en düşük bilgisayar çatır çutur oynar bu gibi oyunlarda rakiple çatışma esnasında sanki rakip bana vurmaya 1-2 saniye önce başlamış ta ben 1-2 saniye sonra bunu oyunda fark ediyorum gibi birden canım azalıyor yani gecikme yiyorum mesela PUBG de karşımda rakip var cover dayım coverdan çıkıp tekrar girdiğimde duvar arkasındayken hala hasar yiyorum bunun sebebi internetim mi bilgisayarım mı klavye mouse mi yoksa monitör mü? Cidden anlamıyorum artık ve soğuma noktasına geldim bana yardımcı olabilecek birileri varsa cidden minnettar kalırım. Bilgisayar özelliklerime gelecek olursak:

İşlemci: Ryzen 5 3600X 4.2 GHz 1. 25 Volt manuel OC PBO cbp kapalı.
Cinebench R20 score: 3850.

RAM: Crucial Ballistix 8 GB 3600 MHz CL16 modeli ( manuel OC ile 3800 MHz fclk= 1900 CL = 16 1.40 Volt) AIDA64 RAM gecikme testi: 64.5ns
Soğutma: Artict Freezer 34 e-sports Duo.
Anakart: ASUS ROG STRIX B450F Gaming BIOS 4801 son sürüm AGESA.
PSU: FSP 600 watt 80 meet Plus.
Kasa: Vento VG05F.
SSD: Adata Swordfish 500GB 1800MB-1200MB/S NVMe M.2 SSD.
Ekran kartı: INNO3D RTX 3060 Twin X2 OC.
Monitör: ASUS 24" VG248qg 0,5 ms Full HD 165Hz FreeSync / G-Sync HDMI DP Gaming monitör.
Klavye: Inca IKG-448 Rainbow efect mekanik hisli Gaming klavye.
Mouse: Gamepower ıcarus Gaming RGB mouse 10.000DP
İşletim sistemi: Windows 10 LTSB ve W11 yüklü iki işletim sisteminde de aynısı oluyor.
Özellikler böyleyken yaşadığım şey normal mi yoksa nerede sorun bilen varsa yazarsa sevinirim.

mesela PUBG de karşımda rakip var cover dayım coverdan çıkıp tekrar girdiğimde duvar arkasındayken hala hasar yiyorum bunun sebebi internetim mi bilgisayarım mı klavye mouse mi yoksa monitör mü? Cidden
Oyunun serverlarının yenileme hızı düşük olabilir. Anlattığınız durum bana psikolojik gibi geldi. 1-2 sn çok fazla bir rakam. Bundan emin misiniz? Video kaydı alıp paylaşırsanız daha tutarlı yorumlar yapılabilir.

Aynısını ben de yaşıyorum fakat bunun psikoloji ve refleksle alakalı olduğunu düşünüyorum. İsterseniz Nvidia denetim masasından düşük gecikme oranı modunu ultraya çekebilirsiniz.
Oyunun serverlarının yenileme hızı düşük olabilir. Anlattığınız durum bana psikolojik gibi geldi. 1-2 sn çok fazla bir rakam. Bundan emin misiniz? Video kaydı alıp paylaşırsanız daha tutarlı yorumlar yapılabilir.
Tabi psikolojik olabilir ama görüntüye bakıyorum adam ghost ile Valorantta karsı karsıya geliyoruz bir tane sıkıyor gözüküyor bazen sonra altta kimin kaçtan hangi bölgeye vurduğunu gösteren bölmeye bakıyorum 2 ayak bir hs, 1 ayak 2 body gibi şeyler çıkıyor diyorum oha lan o kadar ateş etmediki... yada en açık örnek PUBG mobile de cover dan çıkıp adama ateş edip tekrar covera geçince hiçbir şekilde adama görünmememe rağmen cover arkası damage yiyorum tabi bunlar psikolojik olamaz herhalde de video çekip de atarım hocam YouTube linki

Tabi psikolojik olabilir ama görüntüye bakıyorum adam ghost ile Valorantta karsı karsıya geliyoruz bir tane sıkıyor gözüküyor bazen sonra altta kimin kaçtan hangi bölgeye vurduğunu gösteren bölmeye bakıyorum 2 ayak bir hs, 1 ayak 2 body gibi şeyler çıkıyor diyorum oha lan o kadar ateş etmediki... yada en açık örnek PUBG mobile de cover dan çıkıp adama ateş edip tekrar covera geçince hiçbir şekilde adama görünmememe rağmen cover arkası damage yiyorum tabi bunlar psikolojik olamaz herhalde de video çekip de atarım hocam YouTube linki
Benim de ilk anlattığınız durum gibi hissettiğim oluyor. Ben psikolojik olduğuna kanaat getiriyorum. Ya da en basiti, peekleyen oyuncunun refleksi daha hızlı da olabilir.

Vandal'da 2 mermi arası 102ms süre var. Ortalama insan refleks süresinin 220 ms olduğunu varsayarsak çok kısa bir süre. Yani adamı görüp refleks vermeden 2-3 mermi yemeniz bile olası.

Benim de ilk anlattığınız durum gibi hissettiğim oluyor. Ben psikolojik olduğuna kanaat getiriyorum. Ya da en basiti, peekleyen oyuncunun refleksi daha hızlı da olabilir.

Vandal'da 2 mermi arası 102ms süre var. Ortalama insan refleks süresinin 220 ms olduğunu varsayarsak çok kısa bir süre. Yani adamı görüp refleks vermeden 2-3 mermi yemeniz bile olası.
Vay hocam sen naptın ya hiç bu açıdan düşünmedim teşekkür ederim sevgiler

Yeni konular

Geri
Yukarı