Ping Sorunu için 350 TL Modem Tavsiyesi

InJustice

Kilopat
Yer
Troposfer
Arkadaslar ben TurkNet kullanıcısıyım. 10 Yıllık bir modemimiz var, TP-Link. Biz TurkNet'e geçtikten sonra modemi değiştirmemiştik. Modem numarasına gerek yok aklınızda bir tane canlandırın, 16 Mbps kullanıyoruz ADSL. Zaten kullandığımız paketin hepsini indirme hızı olarak alamadığımız için bir kaybımız var ancak aynı zamanda modeme birden fazla kişi bağlandığı zaman çok fazla gecikme oluşuyor ben oyundayken. Riot'un Istanbul sunucularında 50-60 pingle oynuyorum kablolu şekilde. İnanılmaz bir kayıp var yani. Wi-Fi kapalı olduğu durumda ise veya içeride birileri bir film ya da video izlemediği zaman pingim sabit 30 oluyor genelde. 30 olmasını da beğenmiyorum ben. Sabit iyi hoş güzel de, ben Istanbul'un merkezinde yaşarken nasıl bu kadar yüksek ping alabiliyorum anlamış değilim.

Modemimi iyi bir şeyle değiştirmek istiyorum. Wi-Fi'daki bu yoğunluk sürekli olarak var. Modem değişimi ping değerimde ne kadar bir iyileştirme sağlar acaba? İyi bir modem, kullanıcı sayısı artsa ve arka planda yapılan işler çoğalsa bile bana iyi bir gecikme değeri sunabilir mi, merak ediyorum. Sizden öneriler bekliyorum. Bütçem 350 TL.

Bu çok iyi bir modemdir hocam. Bizzat kendim kullanıyorum.
Az daha arttırır iseniz bu da var.

Bu çok iyi bir modemdir hocam. Bizzat kendim kullanıyorum.

O router değil mi? Hiçbir yerde VDSL'ya da ADSL yazdığını göremedim de. Router ise fiyat berbat bu arada. 350 TL'ye 2.4GHz çok kötü.

Kablosuz ağ kullandığın için ping değerin yüksek ise kablo bağlantısı yap derim. Yüksek ihtimal ile ping modemden kaynaklı değildir. İnternete senden başka giren kullanıcılardan dolayıdır.

ASUS DSL-N16 Ebeveyn Kontrol Destekli-VPN-ADSL-VDSL-FiBER-Modem Router baslıkta oyle yazıyor görmedinizmi sitede​

Pardon arkadaş mesajı editlemiş yada ben tablardan karıştırmışım. Yanlış reply atmışım size atacaktım özür dilerim.
O router değil mi? Hiçbir yerde VDSL'ya da ADSL yazdığını göremedim de. Router ise fiyat berbat bu arada. 350 TL'ye 2.4GHz çok kötü.
Yanlış kişiye reply atmışım kusura bakmayın.
Kablosuz ağ kullandığın için ping değerin yüksek ise kablo bağlantısı yap derim. Yüksek ihtimal ile ping modemden kaynaklı değildir. İnternete senden başka giren kullanıcılardan dolayıdır.
Modemi kötüyse kablolu olsun olmasın sorun yaşanabilir. İlk başta altyapısının hızını tamamiyle desteklemiyor.

Dostum ben kablolu olarak kullanıyorum zaten ama Wi-Fi'a fazla yük bindiğinde (toplamda 3 Wi-Fi kullanıcısı sadece) ping değerim inanılmaz artıyor. Yakındığım şey buydu aslında.

Asus N16 ve N19 önerilmiş. ASUS'un modemlerindeki çekim kalitesini beğenmiyorum. Ping değerleri konusunda bir şey diyemem ama. Farklı öneriler olursa iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı