Ping sürekli değişiyor

Giles

Hectopat
Merhabalar internetim bu ara çok kötü. Ping değerlerine bişeyler oldu. Herhangi bir online oyunda pingim sabit durmuyor. Mesela CS:GO'da 80-95 arasında gidip geliyor. AWP var elimde adamı görüyorum ateş edicem crosshair üzerinde hop adam sağa ışınlanıyor, duvardan çıkarken geri atıyor, bazen adamı görmeden tek yiyorum. LOL'de de böyle 25-40 arası devamlı bir hareket oynama var. Oyun başladığında karakter baseden çıkarken devamlı geri atıyor her tıkladığımda, minyonlar gelene kadar devam ediyor. Geçen yaz her şey çok iyiydi internetimde problem yoktu pingler sabit ve düşüktü yaz ne zaman bitti o zaman pinglerde oynamalar başladı buraya 2-3 tane konu açtım problemi çözemedim Türk Telekomu arıyorum pingin ne olduğunu bilmiyorlar kadın Google'dan lagın ne olduğunu araştırıp bana Wi-Fi ile bağlanma falan diyor onların hepsini yaptım zaten lan kablosu ile bağlı herhangi bir ek yok DSL kablosunda benim merak ettiğim yazdan bu güne ne değişti de bu kadar kötü oldu teknik destek çağırdık onlarda bir şey bulamadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki sorun var ya cidden altyapı berbat yada CGNAT ile hizmet alıyorsun.
Hem bina ankastresinden hemde daireden ölçüm talep et ayrıca performans sorunu yaşadığına dair bir kayıt daha açtır, santral ile ev arasında bir sıkıntı var mı kontrol edilir.

Modem içinde yer alan IP ile bu sitede yer alan IP farklı ise CGNAT olduğu anlaşılır.

12 Mbps ADSL kullanıyorum, TurkNet üzerinden hizmet alıyorum, WOT 50-70 arası, PUBG 70 civarı, R6 80, CS'de 60 civarı ping ile oynuyorum.

İki sorun var ya cidden altyapı berbat yada CGNAT ile hizmet alıyorsun.
Hem bina ankastresinden hemde daireden ölçüm talep et ayrıca performans sorunu yaşadığına dair bir kayıt daha açtır, santral ile ev arasında bir sıkıntı var mı kontrol edilir.

Modem içinde yer alan IP ile bu sitede yer alan IP farklı ise CGNAT olduğu anlaşılır.

12 Mbps ADSL kullanıyorum, TurkNet üzerinden hizmet alıyorum, WOT 50-70 arası, PUBG 70 civarı, R6 80, CS'de 60 civarı ping ile oynuyorum.
1 ay önce gelip ölçüm yapmışlardı sorun yok dediler. 1 hafta önce de arayıp kayıt oluşturdum. Modem içinde yer alan ipyi nerden bulurum?

Evet CGNAT var şimdi benim arayıp statik ip mi istemem lazım.
İnternetten araştırdım CGNAT'dan çıkarmak için arayıp isteyebiliyormuşuz ama bir süre sonra yine oluyormuş statik ipde pahalı olacak sanırım BTK'ya şikayet edenler var sizce ben ne yapmalıyım?
Statik ip mi almak mantıklı, ayda bir arayıp CGNAT'dan çıkmak istiyorum demek mi mantıklı yoksa BTK'ya şikayet etmek mi bu arada hatırlatayım ben geçen yazdan beri rezalet bir internet kullanıyorum kaç aydır düzelsede dereceli girsem diye bekliyorum arkadaşlarım rank atladı hesap kastı ben sadece kapalı girebildim. BTK'ya şikayet edersem haklı çıkarmıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı