Çözüldü Ping ve Mbps arasında nasıl bir bağlantı vardır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zinederon

Kilopat
Yer
Ordu, Fatsa
Daha fazla  
3 Mbps altyapıda ping kaç ms olur?

Not: Şu anda 24 Mbps altyapıda 30 ping alıyorum. Ping ve Mbps arasındaki bağlantı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İkiside bant genişliğiyle alakalı değil mi?
Yoksa ping sunucunun uzaklığıylamı ilgili?
Biri doğrudan indirme hızı diğeri veri trafiği dostum. İkisi arasında belli bir matematik yok. Mesela bak 100 Mbps interneti ben kablolu da 30 ms kullanırken Wi-fi üzerinden aynı şeyde 60-200 arası ping alıyorum. Yurtdışı bir sunucu daha da yükseltir bunu. Ama hızım her iki örnekte de 100.
Kısaca ping; bilgisayar ile sunucu arasındaki veri trafiğinin iletilme hızıdır. Ping değeri milisaniye cinsinden ölçülür ve ne kadar düşük ise o kadar hızlı bir iletim var demektir. Örneğin, ping değerinin 10 milisaniye olması 30 milisaniye olmasından daha iyidir.

Açılımı Mega Bits Per Second olan Mbps, saniyede aktarılan veri sayısının megabit cinsinden ifade edilişidir. İnternetin standart hız birimidir. Bizlere, 1 saniye içinde kaç mbps veri aktarıldığını gösterir.

Ping online oyunlarda senin veri trafiğini vb. etkiler. Mbps ise bir dosyayı indirme hızını vb. etkiler.

Kısaca ping; bilgisayar ile sunucu arasındaki veri trafiğinin iletilme hızıdır. Ping değeri milisaniye cinsinden ölçülür ve ne kadar düşük ise o kadar hızlı bir iletim var demektir. Örneğin, ping değerinin 10 milisaniye olması 30 milisaniye olmasından daha iyidir.

Açılımı Mega Bits Per Second olan Mbps, saniyede aktarılan veri sayısının megabit cinsinden ifade edilişidir. İnternetin standart hız birimidir. Bizlere, 1 saniye içinde kaç mbps veri aktarıldığını gösterir.

Ping online oyunlarda senin veri trafiğini vb. etkiler. Mbps ise bir dosyayı indirme hızını vb. etkiler.
Teşekkür ederim ancak ben Mbps in ve pingin ne olduğunu biliyorum ben şunu sormuştum Mbps 8 kat daha düşük olduğu için aynı şekilde de ping 8 kat daha yüksek olurum yoksa 5-10 ms mi fark olur.

Arkadaş güzel açıklamış. Bana sorarsanız online oynayan biri iseniz kesinlikle pingin internet hızından daha önemli olduğu bir gerçektir.

İkiside bant genişliğiyle alakalı değil mi?
Yoksa ping sunucunun uzaklığıylamı ilgili?
Biri doğrudan indirme hızı diğeri veri trafiği dostum. İkisi arasında belli bir matematik yok. Mesela bak 100 Mbps interneti ben kablolu da 30 ms kullanırken Wi-fi üzerinden aynı şeyde 60-200 arası ping alıyorum. Yurtdışı bir sunucu daha da yükseltir bunu. Ama hızım her iki örnekte de 100.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı