Pingin 1000'lere kadar çıkması

kartal190328

Centipat
Daha fazla  
2 haftadır hiç çözemediğim ping sorunum var. Online oyun olarak sadece CS:GO oynuyorum. Normalde 60-90 arası pingim olur, arada sırada 150'yi görürdü. Ama son 2 haftadır ping 900'lere hatta 1000'lere kadar çıkıyor. DNS, resetleme, komut istemi ve oyun içi kod yazma gibi bazı çözüm yollarını denedim. Ama bir türlü sonuca ulaşamadım.

İnternetim de eskisine göre bir tık daha yavaş, yani Chrome'da gezinirken. Ethernet kablosu kullanıyorum bu arada. 5 kişilik aileyiz, herkes bağlandığında bile ping bu kadar çıkmıyordu. Evde hiç kimse bağlı değilken bile ping sorunu var. Müşteri hizmetleri modeminizi 2 günde bir dinlendirin dedi, onun dışında hiçbir şey yapmadı. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 haftadır hiç çözemediğim ping sorunum var. Online oyun olarak sadece CS:GO oynuyorum. Normalde 60-90 arası pingim olur, arada sırada 150'yi görürdü. Ama son 2 haftadır ping 900'lere hatta 1000'lere kadar çıkıyor. DNS, resetleme, komut istemi ve oyun içi kod yazma gibi bazı çözüm yollarını denedim. Ama bir türlü sonuca ulaşamadım.

İnternetim de eskisine göre bir tık daha yavaş, yani Chrome'da gezinirken. Ethernet kablosu kullanıyorum bu arada. 5 kişilik aileyiz, herkes bağlandığında bile ping bu kadar çıkmıyordu. Evde hiç kimse bağlı değilken bile ping sorunu var. Müşteri hizmetleri modeminizi 2 günde bir dinlendirin dedi, onun dışında hiçbir şey yapmadı. Sizce ne yapmalıyım?

Dostum aynı sorun bende de vardı 2 hafta bu sorunla cebelleştim yapmadığım şey kalmadı. Fakat son bir oyun içi ayarlara göz atayım derken CS:GO'da ayarlarda bant genişliğini bulman lazım. CS:GO'ya güncelleme geldiğinde bu bazen "oldukça sınırlı" seçeneğine düşüyor bunu sınırlandırılmamış yap. O zaman çözülür. Hayır zaten sınırlandırılmamıştaysa bilmiyorum dostum çözümü maalesef.

Modemim airties 5650TT. Benden daha düşük hız alan arkadaşlarim bu sorunu yaşamıyor. Hepsi 50-60 ping alırken ben bu durumu yaşıyorum ve bir türlü düşüremiyorum. Üstelik aynı mahallede oturmamıza rağmen. Bilmiyorum ne yapacağımı.

Geri
Yukarı