Pintilik nedir?

Düşün ve Bul

Decipat
Daha fazla  
Bir yere gideceği zaman yaşlılar saatin pilini çıkarması. Hani şimdi çıkarsa anlarım Duracell piller 10 15 lira bir nebze anlaşılır.
Piller 1-2 lirayken dahi bunun yapılması?

Akşam babanın evdeki bütün ışıkları kapatıp aile üyelerini körü körüne yaşamaya mahkum etmesidir.

Bir tanıdığım zile basmıyor arayıp aradığı kişinin otomatiğe basmadan aşaği gelip açmasını istiyor.
Bindiği araba mercedes 2018.

Bu ne küstahlık?

Piller 1-2 lirayken maaşı ne kadarmış acaba? Pil ve saat olayı doğrudur. Pintilik gerektiği halde harcamamaya denir. Tasarruf yapmaya değil.
3 Asgari ücretti ozaman.

Tutumluluk ile pintilik asla aynı şey değildir. Bir evde oda da gereksiz ışık açıksa kapatılmalı bence. Buna pintilik diyorlar. Ama sen o oda da oturuyorsan ışığın kapatılması pintiliktir. Bir arkadaş ortamında herkes sırasıyla hesabı ve parayı falan öderse bu gayet normal bir şeydir. Ama arkadaşların hep sana ısmarlıyorsa, sende onlara bir şey almıyorsan bu pintiliktir.

Ben kendim birine hediye alacağım zaman aldığım hediyeyi kendime alıyormuş gibi alıyorum yani kendim kullanmaktan haz almayacağım şeyi başkasına hediye etmeye utanıyorum.

Ben kendim birine hediye alacağım zaman aldığım hediyeyi kendime alıyormuş gibi alıyorum yani kendim kullanmaktan haz almayacağım şeyi başkasına hediye etmeye utanıyorum.
Hediyeyi kendine göre alıyorsan neden hediye alıyorsun, herkesin zevki bir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı