Pintipanda karakız alınır mı?

Neden İtopya'yı önermiyorsunuz?
İnsanlar hazır sistemlerini 20 gün bekliyor da ondan.

Bu parçalar toplamda 4800 ₺ yapıyor. Piyasada 5000 ₺’nin altında 3060Tİ bulunabiliyor. Şahsen ben bu sistemi tavsiye ederim. Bütçe biraz daha arttırılabilirse SSD M2 alınabilir.
Bu bütçeye Sharkoon PSU yakışmamış.

PSU'yu değiştirmenizi tavsiye ederim, bu model iyi değil.

Bu bütçeye Sharkoon PSU yakışmamış.

Sharkoon kaliteli bir marka, SHP modelini önermiyoruz.

PSU'yu değiştirmenizi tavsiye ederim, bu model iyi değil.

Sharkoon kaliteli bir marka, SHP modelini önermiyoruz.
Üzerine 100 ₺ daha koyup Corsair VS serisi 2018 olan versiyon alınabilir ama düşündümde İtopya’da ki sistemde anakartı B550 ve ramleri 3200mhz yaparsak daha iyi bir sistem elde edebiliriz.
Arkadaşlar bütçem 10K anakartı ve RAM'i ne ile değiştirmemi önerirsiniz.
Anakartı B550
RAM’i 3200mhz olan siyah model ile

En ucuz olanı alabilirsiniz.

B550M S2H bu sisteme yeterli midir sizce?
Arkadaşlar anakartı B550M S2H ile değiştirdim RAM'i G.Skill 16 GB (2x8GB) Trident Z RGB 3200MHz CL16 DDR4 RAM ile değiştirdim kasayı ise Thermaltake commander G33 ARGB tempered glass 750W 80+ USB 3.0 mid Tower kasa ile değiştirdim şimdi nasıl olmuş 2K oyunculuk için kullanacağım.

B550M S2H bu sisteme yeterli midir sizce?
Arkadaşlar anakartı B550M S2H ile değiştirdim RAM'i G.Skill 16 GB (2x8GB) Trident Z RGB 3200MHz CL16 DDR4 RAM ile değiştirdim kasayı ise Thermaltake commander G33 ARGB tempered glass 750W 80+ USB 3.0 mid Tower kasa ile değiştirdim şimdi nasıl olmuş 2K oyunculuk için kullanacağım.
Öncelikle RGB gibi takıntınız yoksa o Ram gereksiz olmuş. Gskill’in siyah 3200mhz olan modeli işinizi görürdü. Anakart ileriye dönük. Ryzen 5000 serisine güncelleme düşünürseniz sizi yarı yolda asla bırakmaz. Bana kalsa kasayı değiştirmenize gerek yok. Nvidia 3060Tİ ile 600W PSU öneriyor ve bu kasada 650W var. Kasa gayet şık ve kaliteli bir kasaya benziyor. 2K oyunculuk için gayet iyi bir sistem. Oyundan oyuna değişecektir ama ortalama 2K çözünürlükte 60-150 arası FPS alacaksınızdır. Şimdiden hayırlı olsun.

Düzenleme: 2K Yüksek grafiklerde Ray Tracing açık 60FPS verebilecek bir sistem. Ayrıca B550 fazlası ile yeterli çünkü en son çıkan AM4 anakart modeli. Ryzen 3600’ı geç 5600’ü bile destekler.

Son düzenleme:
Neden İtopya'yı önermiyorsunuz?
Şikayetvar sitesine girerek ne kadar çok şikayet aldıklarını görebilirsiniz. Ayrıca kargolama süreleri aşırı uzun sürebiliyor, özellikle sistem montajlarında 15-20 gün ulaşamayan insanlar var. Müşteri hizmetlerine ulaşmanız imkansız gibi bir şey, iade için kargo kodu almanız gerekirse 90 küsür kişi beklemeniz gerekebilir, eee tabi o da 1 saat içinde telefonunuz otomatik olarak kapanmazsa :D

Yeni konular

Geri
Yukarı