Pintipanda'nın son videosu

Yapımcı arkadaş erken erişim halinde oyununu piyasaya sürseydi yapıcı eleştiri yapılırdı ama Gold sürüme gelmiş bir oyundan bahsediyoruz bu oyun rezalet bir çakma.
Aynı şey olmasa da bu durum yıllar önce Closer'a yapılan davranışları alıma getiriyor, maalesef o tip insanlar çok fazla ülkede, belki aramızda bile vardır o kişilerden. Benim lafım da onlaraydı fakat nedense sanki oyuna mükemmel, harika, eleştirilemez bir oyun diyormuşum gibi yorumlar geliyor.

Sosyal medyada linç eden tayfanın küfürlerine, hakaretlerine laf ettim diye oyunu ve yapımcıyı mı savunmuş oluyorum? Geliştirir derken herhangi bir yapımcı için konuşmaya çalışmıştım, burada bile saygısızca konuşabiliyorsunuz ya, aklıma kötü düşünceler geliyor.
Arkadaşım git işine ya, hala saygısızca konuşmaktan bahsediyor. Oyun neyse onu söylüyorum sen saygısızca konuştuğumu söylüyorsun. Oyun böyle işte kardeşim ne dememi bekliyorsun? Oyun çakma değil mi diyeyim? İyi mi diyeyim? Oyun çakma ve rezalet bir yapım, bunu istediğim gibi söyleyebilirim, iftira da atmıyorum yapımcıya hakaret de etmiyorum. Bir ürünün kötü olduğunu söylemek en doğal hakkım, bunu da kaldıramıyorsan sen hiçbir şey üretme kaldıramazsın yorumları.

Arkadaşım git işine ya, hala saygısızca konuşmaktan bahsediyor. Oyun neyse onu söylüyorum sen saygısızca konuştuğumu söylüyorsun. Oyun böyle işte kardeşim ne dememi bekliyorsun? Oyun çakma değil mi diyeyim? İyi mi diyeyim? Oyun çakma ve rezalet bir yapım, bunu istediğim gibi söyleyebilirim, iftira da atmıyorum yapımcıya hakaret de etmiyorum. Bir ürünün kötü olduğunu söylemek en doğal hakkım, bunu da kaldıramıyorsan sen hiçbir şey üretme kaldıramazsın yorumları.
:D Yapımcıya veya oyuna karşı saygısızca konuştuğunu mu söylediğimi düşündün? Hala devam ediyorsun bana karşı saygısızca konuşmaya. Dönüp benim de söylediğim şeyleri tekrar ediyorsun, değindiğim noktayı hala görmezden geliyorsun, hala oyunu ve yapımcıyı ölesiye savunuyormuşum gibi davranıyorsun.

:D Yapımcıya veya oyuna karşı saygısızca konuştuğunu mu söylediğimi düşündün? Hala devam ediyorsun bana karşı saygısızca konuşmaya. Dönüp benim de söylediğim şeyleri tekrar ediyorsun, değindiğim noktayı hala görmezden geliyorsun, hala oyunu ve yapımcıyı ölesiye savunuyormuşum gibi davranıyorsun.
Tamam kardeşim ben lanet olası bir saygısızım. Özür diliyorum senden, sana mesaj yazmam bile bir saygısızlık örneği zaten, yapıcı olmaya devam.

Verdiğiniz örnek alakasız, adam madem çakma yapmış söyle, yüzlerce veya binlerce insandan oyunun özgün olmadığı eleştirisini alınca aynı şeyi yapmaya devam mı edecekler? Sosyal medyada, orada burada yapımcıları linçlemek, akla gelebilecek her türlü küfrü etmek, bela okumak falan daha mı doğru? En azından objektif bir şekilde, alaycı olmadan yanlış ve iyi olan taraflar söylenmeli ki yapımcı neyi doğru neyi yanlış yaptığını bilsin ve oyunu ona göre geliştirsin.

Peki, şöyle düşünelim. Çakma Adidas satan adam eleştiri alınca çakma ayakkabı satmayı bırakacağını düşünüyorsunuz, değil mi? Peki çakma Adidas satan adam gelen eleştirelere hakaretlerle tepki gösterirse ne olur?

Ben olaya İbrahim hocamın baktığı gözle bakıyorum.
Evet oyun kötü bir oyuna benziyor, gökyüzündeki kutup ışıkları saçma ama Jahrein aşırı linçlemiş ve takipçilerinden de iade etmesini istemesi abartı.
Oyun yapımcı ekibi de bir sinir haliyle yazmış. Biraz fazla yazmış onlar da.
Evet oyunu yükseltmememiz gerekiyordu ama söve söve değil (edit: buradaki sövme hakaret anlamında değil sert konuşmak anlamında), düzgün eleştriler ile.
(Ne videoyu izledim, ne oyunu oynadım ne de yayını izledim)

Son düzenleme:
Peki, şöyle düşünelim. Çakma Adidas satan adam eleştiri alınca çakma ayakkabı satmayı bırakacağını düşünüyorsunuz, değil mi? Peki çakma Adidas satan adam gelen eleştirelere hakaretlerle tepki gösterirse ne olur?
Yapımcının yazdığı cevabı doğru bulduğumu nereden çıkardın? Bana göre 2 taraf da hatalı, verdiğin örnek de çok alakasız. Bu arada yapımcının verdiği cevap doğru değil ama doğal, böyle konuşan birisine herkes içten içe olumsuz şeyler söylemek ister.

Evet oyun kötü bir oyuna benziyor, gökyüzündeki kutup ışıkları saçma ama Jahrein aşırı linçlemiş ve takipçilerinden de iade etmesini istemesi abartı.
Evet oyunu yükseltmememiz gerekiyordu ama söve söve değil, düzgün eleştriler ile.

Ben de bunu anlatıyorum ama yorumlarda nedense oyunu ve yapımcıyı namusum gibi koruyormuşum gibi bahsediliyor.

Yapımcının yazdığı cevabı doğru bulduğumu nereden çıkardın? Bana göre 2 taraf da hatalı, verdiğin örnek de çok alakasız. Bu arada yapımcının verdiği cevap doğru değil ama doğal, böyle konuşan birisine herkes içten içe olumsuz şeyler söylemek ister.

Ben de bunu anlatıyorum ama yorumlarda nedense oyunu ve yapımcıyı namusum gibi koruyormuşum gibi bahsediliyor.

Hocam sayfalarca yapımcıyı savunduğunuzu görünce öyle düşünmemek sizce elde mi?

Evet oyunu yükseltmememiz gerekiyordu ama söve söve değil, düzgün eleştriler ile.
Jahrein oyunu linçlemedi, hakaret de etmedi. Önce izleyin sonra yorum yapın.

Geri
Yukarı