Pioneer oto teyp arızası

Kerim.Cls

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
CNC Operatörü
Herkese merhaba, uzun süredir kullanmakta olduğum Pioneer DEH-X1750ub model teyp arıza yaptı ve açılmıyor. İçini söküp baktım voltaj regülatörü aşırı ısınıyor acaba sorun bunda mıdır?

Dosya Ekleri

• 16522908198586772377392689608483.jpg
    16522908198586772377392689608483.jpg
    143,7 KB · Görüntüleme: 174
Pioneer ın sitesinde teybin Firmware güncellemesine bi bakın..Daha önce hiç güncellediniz mi..Eğer soğuyunca falan bir şekilde açılırsa güncellemesini yapın.

Dosya Ekleri

• pioneer deh-1700ub firmaware.png
    pioneer deh-1700ub firmaware.png
    116,4 KB · Görüntüleme: 97
Son düzenleme:
Voltaj regülatörü cortlamış olabilir. Bulursanız uygunu ile değiştirin.
Biraz önce aynı siteyi buldum ama uyum sağlar mı?
Pioneer ın sitesinde teybin Firmware güncellemesi var mıydı? Daha önce hiç güncellediniz mi..Eğer soğuyunca falan bir şekilde açılırsa güncellemesi varsa yapın.
Yok hayır yıllardır kullandığım teyp bir anda kesti. Kablo soketini çıkarıyorum soğuyor takıyorum hemen ısınıyor.

Biraz önce aynı siteyi buldum ama uyum sağlar mı?

Yok hayır yıllardır kullandığım teyp bir anda kesti. Kablo soketini çıkarıyorum soğuyor takıyorum hemen ısınıyor.
Merhaba. Evet, 10 ayaklı ve ayni voltaj regülatörüdür, bunu satın alabilirisiniz. Alttaki rakamlar üretim seri no'su ve üreticiyle ilgili bazı detay bilgileri olmalıdır, ancak regülatörün asıl kimliği BA49183'dür. Teybin çalışmaması kuvvetle muhtemel voltaj reg. entegresindendir, zaten aşırı ısınması bozulan tüm entegrelerin içten kısa devre ve bazı yerlerinin açık devre olduğuna genellikle de işarettir.

Yenisini ön yazısı öne gelecek (şu anda bize bakacak) şekilde eskisini söküp takmalısınız. 60 watt'lık havya ile değil 30 watt veya 40 watt havya ile bu montajı yapın. Entegre ayaklarını en uzun şekliyle havya ile en kısa sürede lehimleyerek entegreye ısının çok fazla gitmemesini sağlamaya çalışın. Kolay gelsin.

Merhaba. Evet, 10 ayaklı ve ayni voltaj regülatörüdür, bunu satın alabilirisiniz. Alttaki rakamlar üretim seri no'su ve üreticiyle ilgili bazı detay bilgileri olmalıdır, ancak regülatörün asıl kimliği BA49183'dür. Teybin çalışmaması kuvvetle muhtemel voltaj reg. entegresindendir, zaten aşırı ısınması bozulan tüm entegrelerin içten kısa devre ve bazı yerlerinin açık devre olduğuna genellikle de işarettir.

Yenisini ön yazısı öne gelecek (şu anda bize bakacak) şekilde eskisini söküp takmalısınız. 60 watt'lık havya ile değil 30 watt veya 40 watt havya ile bu montajı yapın. Entegre ayaklarını en uzun şekliyle havya ile en kısa sürede lehimleyerek entegreye ısının çok fazla gitmemesini sağlamaya çalışın. Kolay gelsin.
Biraz önce söktüm yenisini alacağım Allah razı olsun dostlar Baba hatırası teyp benim için çok önemli.

Ve şimdi farkettim 12 ayaklı söktüğüm

Son düzenleme:

Geri
Yukarı