Piranha 7653 Bluetooth fare bağlanmıyor

waraucida

Hectopat
Bugün A-101'e gelen Piranha 7653 model Bluetooth fareden aldım.
Kullanım kılavuzunda ilk eşleştirmenin fareyi açınca otomatik olduğu yazıyor. Yeni bir cihazla eşleştirileceği zaman DPI tuşuna üç saniye basılı tutmak gerektiği yazıyor.

Soruna gelecek olursak ben bu cihazı ilk eşleştirme olarak masaüstü bilgisayarımla eşleştirdim. Ardından DPI tuşuna basarak tekrar eşleştirme moduna sokmaya çalıştım ama olmadı. Masaüstü bilgisayarımdan cihazı kaldırıp dizüstü bilgisayarımda eşleştirdim. Şimdi de dizüstünden kaldırdım ama artık hiçbir cihazım fareyi görmüyor. Kullanım kılavuzundaki eşleştirme adımlarının tam olarak doğru olmadığından şüpheliyim. Bu fareyi çözebilen oldu mu?
Kullanım kılavuzunda eşleştirme kısmının İngilizce yazılmaya çalışılmış bölümünde sağ, sol ve ortaya aynı anda basıp aynı anda bırakarak yeni bir cihazla eşleştirileceğine dair ekstradan bir maddde var, o madde Türkçe kısmında yok. O yöntemi de denedim ama yine işe yaramadı.

Ayrıca bu cihazı General Mobile E-Tab 4 model Android tabletimle de eşleştirmeye çalıştım ama tabletim görmedi bile. Sanırım Bluetooth sürümü uyuşmuyor veya Bluetooth Low Energy olmasıyla bir ilgisi var, emin değilim. Bilgisayarımda bağlıyken Bluetooth adresini not aldım ve Android cihazımda Bluetooth Direct uygulaması ile adresten manuel olarak bağlanmaya çalıştım ama yine olmadı.
Android cihazım ile cihazımın aramada göremediği Bluetooth fareyi eşleştirmenin bir yolu var mı?

Son düzenleme:
Aynı sorunu ben de yaşamaya başladım. Eşleştirmeyi yapabilsem bile 5 dakika içinde tekrar kopuyordu. Şu an kesinlikle adını bile göremiyorum. Kullanım kılavuzunda yazılan şeyleri ben de denedim fakat hiçbir işe yaramıyor. Sanırım kalitesiz Bluetooth modülünden kaynaklanıyor.

Düzenleme: Fareyi bir süre kapalı beklettiğim zaman ismi görünüyor ve tekrardan bağlanıyor. Herhangi bir gelişme olursa mesajı güncelleyeceğim.
Düzenleme 2: 5 dakika kullanımdan sonra aynı sorun tekrarladı. İade etmeyi düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• 1794E06B-CF25-4E7D-BEC5-FE98B3C846DC.png
    1794E06B-CF25-4E7D-BEC5-FE98B3C846DC.png
    115 KB · Görüntüleme: 253
Son düzenleme:
Merhaba,

Macbook Pro Mid 2010 cihazım fareyi hiç görmüyor.
@Uygar Serbest sanırım siz de macOS kulanıcısısınız siz de böyle bir problem yaşadınız mı ?
Bluetooth versiyonlarının farklılığından kaynaklanıyor olabilir mi ?

Teşekkürler.

Merhaba,

Macbook Pro Mid 2010 cihazım fareyi hiç görmüyor.
@Uygar Serbest sanırım siz de macOS kulanıcısısınız siz de böyle bir problem yaşadınız mı ?
Bluetooth versiyonlarının farklılığından kaynaklanıyor olabilir mi ?

Teşekkürler.

Merhaba hocam,

Ben iPad Air 3 üzerinden kullanıyorum, kullandığım fare sorunluydu ben de iade edip şansımı başka bir A101' den yeniden aynı fareyi alarak denedim çünkü fiyatı gerçekten çok uygun. Şu an bahsettiğim sorun bulunmamakta, fareyi açtığım an otomatik bağlanıyor. Sizdeki sorun çok büyük ihtimalle bilgisayarınızın Bluetooth sürümünün 2.1 olmasından kaynaklanıyor. Fareyi herhangi bir telefon ya da tablet üzerinde deneme şansınız varsa sorunun kaynağını netleştirmiş olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı