Piranha Wireless 8851 Game Controller Titreşimi açma

RoyMustang23

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Konu başlığında yazdığım ürünü 2 gün önce A101'den aldım. Görselde gördüğünüz aparatı PC'ye takıyorsunuz ve kol direkt bağlanıyor zaten, onda bir sıkıntı yok lakin titreşim özelliği olmasına rağmen 2 gündür nasıl aktive edeceğimi bulamadım. Birçok forum okudum ve çoğu kollar ekstradan USB kablosuyla da bağlanabildiği için bir şekilde halledebiliyordu sanırım ama benim kolda hiçbir şekilde kablo takma durumum yok. Driver falan da bulamadım bunun için. Acaba benzer durumu yaşayan biri yardımcı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-05-22 at 14.48.23.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-22 at 14.48.23.jpeg
    215,8 KB · Görüntüleme: 429
  • WhatsApp Image 2021-05-22 at 23.26.45.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-22 at 23.26.45.jpeg
    84,8 KB · Görüntüleme: 444
Son düzenleyen: Moderatör:
çok fazla driver aradım cidden hiçbiri işe yaramadı. Attığınızı kurduğumda vibration test geldi sonunda denedim oradan çalışıyor , henüz bir oyunda denemedim ama çok teşekkür ederim :)
hocam oyunlarda denedim de titreşmiyor oyun ayarlarında titreşim açık olmasına rağmen, ekstra bir şey daha mı yapmam gerekiyor

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda ki x360ce uygulamasından titreşim aktif edilebilmekte henüz denemeye fırsatım olmadı.Deneyip bilgi verirseniz sevinirim.

O tip kalitesiz kontrolorlerde driver kurulsa bile titreşim oyunlarda aktif edilemiyor. Saçma bir şekilde sadece driver üzerinden titriyor, amacı yok gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda ki x360ce uygulamasından titreşim aktif edilebilmekte henüz denemeye fırsatım olmadı.Deneyip bilgi verirseniz sevinirim.
Denedim videodaki gibi lakin oyunda bir sonuç alamadım sanırım arkadaşın da dediği gibi amaçsız bir özellik bizim controllerlardaki..

Yaklaşık 2 haftadır araştırıyorum bu konuyu. En sonunda kendim rastgele çözdüm. Ortadaki "mode" tuşuna uzun süre basılı tutarsanız XBOX 360 kontrolcüsü moduna giriyor. F1 2020 ile denedim ve normalde titreşimi çalışmayan kontrolcü şu anda çalışıyor. Denemenizi tavsiye ederim.

Aşağıdaki dosyayı oynamak istediğiniz oyunun içerisine atıp x360ce uygulamasını çalıştırdıktan sonra enable force feedback seçeneğinin aktif olması gerekiyor left motor period ve right motor period seçeneklerini istediğiniz düzeye getirdikten sonra save butonuna tıklayarak uygulamadan çıkış yapıp oyuna giriş yaparak titreşimi aktif edebilirsiniz.

Denediğim oyunlar

Test Drive Unlimited 2 - Complete
Need For Speed - Hot Pursuit

aktif olarak çalışmakta iyi oyunlar.

Link

Aşağıdaki dosyayı oynamak istediğiniz oyunun içerisine atıp X360ce uygulamasını çalıştırdıktan sonra enable Force feedback seçeneğinin aktif olması gerekiyor left motor period ve right motor period seçeneklerini istediğiniz düzeye getirdikten sonra Save butonuna tıklayarak uygulamadan çıkış yapıp oyuna giriş yaparak titreşimi aktif edebilirsiniz.

Denediğim oyunlar

Test Drive Unlimited 2 - Complete
Need for Speed - Hot Pursuit

Aktif olarak çalışmakta iyi oyunlar.

Link

Bunu denedim fakat bende işe yaramadı. Sadece mode tuşunu basılı tutmak işe yaradı.

Yeni konular

Geri
Yukarı