Pitbull marka klasik gitar teli nasıldır?

Makaleler
63
Ürün linki:

Teli değiştirmek kolay mı? Ayrıca başka seri telleri de mevcutmuş. Kullanan, bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim. Sanchez marka klasik gitar sahibiyim.
Genel olarak bilinen ve ideal bir tel kendisi. Tel değişimi için bütçeniz nedir?
Ayrıca attığınız tel alabileceğiniz en iyi F/P tel olarak geçiyor. Biraz daha üstü için GOLD serisini önerebilirim. Bütçeniz biraz daha artarsa Coated serisini tercih edin derim. Kopmaya ve küflenmeye karşı kat kat daha iyi diğer serilerden.

Pitbull serisi teller tek konserlik teller çoğu zaman. Çok parlak tona sahipler, güzel bir tınlama, iyi bir tansiyon ama 3-4 gün sonra çabuk bitiyor. En azından elektro ve akustik deneyimim böyleydi.

Kopma ve küflenme sorunum olmadı hiç. Ben gitar çalmayı kendim öğrendim, kafa dağıtmak için tek tük çalıyorum. Genellikle cevapsız sorular çalarım fakat notalar arasında ses farkı maalesef kayıta yansımıyor, çalarken de pek fark olmuyor. Arkadaşımda çaldığımda ses farkı ciddi anlamda değişiyordu. Taş çatlasın 100-120 TL diyelim.

Kopma ve küflenme sorunum olmadı hiç. Ben gitar çalmayı kendim öğrendim, kafa dağıtmak için tek tük çalıyorum. Genellikle cevapsız sorular çalarım fakat notalar arasında ses farkı maalesef kayıta yansımıyor, çalarken de pek fark olmuyor. Arkadaşımda çaldığımda ses farkı ciddi anlamda değişiyordu. Taş çatlasın 100-120 TL diyelim.
Şehir nedir? İzmir'in nemini hesaba katarak yorumda bulundum.

Attığınız ürün size gider hocam, kullanabilirsiniz. Kendinizi geliştirdiğiniz zaman telin size yetmediğini anlarsınız zaten. O zaman daha iyi bir tele geçiş yaparsınız. Pitbull markası yerli bir marka ve F/P olarak alınabilir.

Ayrıca önerim tel değişimini kendiniz yapmayın (eğer bilmiyorsanız tabii). Klasik gitar dahi olsa klavye ile tel arasındaki boşluk büyürse (yanlış tel takımı ve köprü gerilmesi sonucu) çalım konusunda fazlasıyla zorlanırsınız. İlk aldığım gitarın sıfır hali o durumdaydı. O hale gelmesinin sebebini bilmiyorum fakat bare akorları öğrenmeye çalışırken parmaklarımı fena yakıyordu. Anlattığım konuyu zaten biliyorsunuzdur fakat ben hatırlatma için söyledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı