Pixel art oyun yapmak için oyun motoru tavsiyesi

KYMBAVV

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Web Designer
Merhabalar, ben pixel art oyun yapmak istiyorum. Pixel art oyun motorları için hangi motor daha iyi olacaktır? Unity, Gamemaker Studio vs.

Kodlamayı öyle ya da böyle zorlar öğrenirim diyorsan Unity'den şaşma pixel art için. Kodlama bilgim yok, kodlamayı da yazarak yapmak istemiyorum diyorsan Unreal Engine 4 üzerinden blueprint ile de yapabilirsin. Çok eğlencelidir tut, sürükle, birleştir kodlaması. Yapboz gibi aynı. Ama Türkçe kaynak inanılmaz kıt. Mecburen İngilizce bilmen gerek.

Kodlamayı öyle ya da böyle zorlar öğrenirim diyorsan Unity'den şaşma pixel art için. Kodlama bilgim yok, kodlamayı da yazarak yapmak istemiyorum diyorsan Unreal Engine 4 üzerinden blueprint ile de yapabilirsin. Çok eğlencelidir tut, sürükle, birleştir kodlaması. Yapboz gibi aynı. Ama Türkçe kaynak inanılmaz kıt. Mecburen İngilizce bilmen gerek.
C# programlama diline yeni başladım öğrenmeye unity den başlıyım o zaman teşekkürler :)

Tamamdır. Olur da Unreal Engine 4'e geçecek olursanız haberiniz olsun mevsim boyunca $3.000+ kazancın %5'ine çöküyorlar. Unity'e göre daha kolaydır UE4 ama işte böyle de eksileri var.
Zaten benim bütcem yok veya inanılmaz az arkadaşımla yapmaya çalıcağım o pixel art görseller bende kodlama ile ilgili birde benim bilgisayarımın sistem gereksinimleri çok düşük olduğu için UE4 ile geliştiremiyorum yoksa onla geliştiririm son olarak sorular sormak istiyorum 1-pixel art oyunlar online yapmak mı daha iyi yoksa hikayemi (ben online yapmak istiyorum ama undertale gibi hikaye oyunumu )? 2-Çizimler çok mu iyi olmak zorunda yoksa tatlı olursa da olur mu?
Basit bir şey arıyorsan gamemaker Studio.

İlk önce deneyeceğiz ve istediğimiz gibi bir şey olursa asıl oyuna başlayacağız.

Zaten benim bütcem yok veya inanılmaz az arkadaşımla yapmaya çalıcağım o pixel art görseller bende kodlama ile ilgili birde benim bilgisayarımın sistem gereksinimleri çok düşük olduğu için UE4 ile geliştiremiyorum yoksa onla geliştiririm son olarak sorular sormak istiyorum 1-pixel art oyunlar online yapmak mı daha iyi yoksa hikayemi (ben online yapmak istiyorum ama undertale gibi hikaye oyunumu )? 2-Çizimler çok mu iyi olmak zorunda yoksa tatlı olursa da olur mu?
Birinci sorunuzun cevabı hikayenize bağlı. Sadece oynanışa önem verecekseniz online yapabilirsiniz fakat anlatacağınız iyi bir hikayeniz varsa sadece hikayeye de yönelebilirsiniz. Tamamıyla size bağlı.

İkinci soru da aslında öyle... yine size bağlı. Konsept karanlık temalardaysa, bol kanlı ve savaşlı bir yapısı olacaksa iyi çizimler daha iyidir. Aksine ortalama bir hikaye, çok fazla kan, aksiyon vesaire olmayan bir yapıda olacaksa da tatlı çizimleri tercih edin.

Üçüncüsü de genelde böyle bir anda heveslenen bir gruptan mutlaka patlak çıkar. Oyunu şimdi yapacaksınızdır ama ileride yalnız kalmaya da hazırlanın zira birisi ya da birileri gittiğinde birden fazla iş sizin başınıza binecektir. O noktada ne olursa olsun projeden vazgeçmeyin ve gerekirse tüm odağınız o oyunu tamamlamak olsun. Kısacası yalnız kalırsanız tüm yükü omzunuza alıp pes etmeyin, zira yapacağınız oyun 2D pixel art. Üstesinden %99 gelirsiniz. Hep beraber yapacak kadar da kararlı, istikrarlı ve en önemlisi birbirinizle uyum içerisinde hareket edebiliyorsanız şimdiden kolay gelsin.

Birinci sorunuzun cevabı hikayenize bağlı. Sadece oynanışa önem verecekseniz Online yapabilirsiniz fakat anlatacağınız iyi bir hikayeniz varsa sadece hikayeye de yönelebilirsiniz. Tamamıyla size bağlı.

İkinci soru da aslında öyle... Yine size bağlı. Konsept karanlık temalardaysa, bol kanlı ve savaşlı bir yapısı olacaksa iyi çizimler daha iyidir. Aksine ortalama bir hikaye, çok fazla kan, aksiyon vesaire olmayan bir yapıda olacaksa da tatlı çizimleri tercih edin.

Üçüncüsü de genelde böyle bir anda heveslenen bir gruptan mutlaka patlak çıkar. Oyunu şimdi yapacaksınızdır ama ileride yalnız kalmaya da hazırlanın zira birisi ya da birileri gittiğinde birden fazla iş sizin başınıza binecektir. O noktada ne olursa olsun projeden vazgeçmeyin ve gerekirse tüm odağınız o oyunu tamamlamak olsun. Kısacası yalnız kalırsanız tüm yükü omzunuza alıp pes etmeyin, zira yapacağınız oyun 2D pixel art. Üstesinden %99 gelirsiniz. Hep beraber yapacak kadar da kararlı, istikrarlı ve en önemlisi birbirinizle uyum içerisinde hareket edebiliyorsanız şimdiden kolay gelsin.

Çok teşekkürler, umarım grubumuzda böyle şeyler olmaz ama hiç vazgeçmem o yolda devam ederim ve Online oyunda klavye hızına bağlı olarak oynanacak ve karşı karşıya geliyorsun ve kimin klavye yazma hızı daha iyise o kazanacak mantığı gibi.

Çok teşekkürler, umarım grubumuzda böyle şeyler olmaz ama hiç vazgeçmem o yolda devam ederim ve Online oyunda klavye hızına bağlı olarak oynanacak ve karşı karşıya geliyorsun ve kimin klavye yazma hızı daha iyise o kazanacak mantığı gibi.
Konsepte bağlı işte. Oynanış online gerektiriyorsa online yapın. Ha unutmadan sağda solda konseptinizi, konunuzu, oynanışınızı anlatmayın. Sizin grubunuza oranla yetenekli bir kişi bile oyunu sizden önce bitirebilir yeterli süresi varsa. Aranızda kalsın yani her şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı