Piyano çalmaya başlamak

wowgenerals

Kilopat
Daha önce hiç piyano çalmadım fakat içimde hep böyle bir istek vardı. Bütçe ve kafa olarakta hazır durumdayım ve gerçekten bir piyano sahibi olup yavaş yavaş başlamak istiyorum. Daha önce hiç bir enstrüman kullanmadım ve şarkı da söylemedim piyanoya çok uzak olduğumu söyleyebilirim ama çok hevesliyim. Giriş seviyesi bir piyano ve ders alabileceğim bir yer önerebilir misiniz? Çok teşekkürler.

Benim yaşım 33. Sizin gibi yıllardır içimde hevesi vardı ama çeşitli durumlardan olmuyordu.
Bu sene doğum günümde kendime bir dijital piyano aldım. 1 buçuk ay önce de bir kursa yazıldım.
Baya ilerleme kaydettim. Tahmin ettiğimden daha fazla zevk alıyorum.
Aklınızda kalmasın, hayallerinizi ertelemeyin.
Kurs olarak başlangıç seviyesindeki eğitimler çoğu yerde aynı. O yüzden çok seçici olmanıza gerek yok. Size daha yakın olan ve daha ekonomik bir kursa yazılın. İlerleme kaydettikçe kendini kanıtlamış kurslara yönelirsiniz.

Benim yaşım 33. Sizin gibi yıllardır içimde hevesi vardı ama çeşitli durumlardan olmuyordu.
Bu sene doğum günümde kendime bir dijital piyano aldım. 1 buçuk ay önce de bir kursa yazıldım.
Baya ilerleme kaydettim. Tahmin ettiğimden daha fazla zevk alıyorum.
Aklınızda kalmasın, hayallerinizi ertelemeyin.
Kurs olarak başlangıç seviyesindeki eğitimler çoğu yerde aynı. O yüzden çok seçici olmanıza gerek yok. Size daha yakın olan ve daha ekonomik bir kursa yazılın. İlerleme kaydettikçe kendini kanıtlamış kurslara yönelirsiniz.

Motivasyon için gerçekten çok teşekkür ederim. Acaba internetten satın alabileceğimiz işinin ehli kurslar mevcut mu ? Oturduğum yer çok bakir bir yer olmasından ötürü, ulaşım beni git gel yapmaktan yıldırabilir. Bu işi uzaktan eğitim ile yapmak mümkün mü ?

Motivasyon için gerçekten çok teşekkür ederim. Acaba internetten satın alabileceğimiz işinin ehli kurslar mevcut mu ? Oturduğum yer çok bakir bir yer olmasından ötürü, ulaşım beni git gel yapmaktan yıldırabilir. Bu işi uzaktan eğitim ile yapmak mümkün mü ?
Bazı online kurslar mevcut. Mesela Udemy üzerinde hazur kurslar vardı.
Online eğitimler de olması lazım, çok araştırmadım açıkçası.
Ama bir araştırın, eğer birebir eğitim alabilirseniz çok daha hızlı ilerlersiniz.

Piyano öğreniminin %99'u pratik yapmak olduğu için nerde, ne şekilde ve nasıl ders aldığının önemi yok. Fakat ilerledikten sonra, özel hoca en etkilisidir. Piyano olarak, gecede çalışabilmek için digital piyano almanı öneririm. İlerledikten sonra istersen akustikte alırsın. Digital piyano olarak, bütçen yetiyorsa Yamaha, Kawai ve Roland'ın aynı seviyedeki modelleri birbirlerine çok benzer özelliktedir. Daha hesaplı olarak Casiolara bakabilirsin. Ama bunların altında, daha ucuz veya markası bilinmeyen bir digital piyano alma. Bu markalar çekiç aksiyonu, tuş ağırlıkları gibi hayati özellikler konusunda başarılılar.

Piyano öğreniminin %99'u pratik yapmak olduğu için nerde, ne şekilde ve nasıl ders aldığının önemi yok. Fakat ilerledikten sonra, özel hoca en etkilisidir. Piyano olarak, gecede çalışabilmek için digital piyano almanı öneririm. İlerledikten sonra istersen akustikte alırsın. Digital piyano olarak, bütçen yetiyorsa Yamaha, Kawai ve Roland'ın aynı seviyedeki modelleri birbirlerine çok benzer özelliktedir. Daha hesaplı olarak Casiolara bakabilirsin. Ama bunların altında, daha ucuz veya markası bilinmeyen bir digital piyano alma. Bu markalar çekiç aksiyonu, tuş ağırlıkları gibi hayati özellikler konusunda başarılılar.

Çok teşekkür ederim, bana 1000 lira dolaylarında bir dijital piyano önerebilir misiniz biraz daha üstüne de çıkabilirim.

Captcha Verification

bu sizce uygun mu ?

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim, bana 1000 lira dolaylarında bir dijital piyano önerebilir misiniz biraz daha üstüne de çıkabilirim.

Captcha Verification

bu sizce uygun mu ?
1000 liraya dijital piyano bulamazsınız. Kaliteli org bile bulamazsınız ki tamamen farklı enstrümanlar.
Kawai, Roland, Yamaha için bütçeniz yoksa link attığınız Casio başlangıç için olabilir.
2. El ilanlara da göz atın. Civarda bulabilirsiniz belki. Heves edilip de öylece köşede kalan çok piyano var.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı